Narysuj swoje marzenia – ćwiczenie efektywności osobistej

Narysuj swoje marzenia – ćwiczenie efektywności osobistej

Przypomnij sobie jak wstałeś, jak przebudziłeś się dzisiaj rano, jak zadzwonił budzik, jak podniosłeś się łóżka i jak przywitałeś dzień, nie wiedziałeś jeszcze wtedy jak bardzo będzie on dla Ciebie wyjątkowy. Dziś zapytam się Ciebie o coś co poważnie może zmienić Twoje nastawienie do rzeczywistości, może to być pytanie które zadajesz sobie od dawna… Może nigdy jeszcze się nad tym nie zastanawiałeś, w tym celu zanim przejdziesz dalej przygotuj sobie proszę czystą kartkę papieru i długopis.

Wyobraź sobie, że budzisz się rano… Wstajesz, jest piękny dzień, uśmiechasz się do słońca, patrzysz na białe chmury… Narysuj się we wszystkich sferach Twojego życia: zawodowej, osobistej, prywatnej… Niech to będzie obraz, gdzie nie ograniczają Cię żadne zasoby. Masz wolny czas i nieograniczoną ilość środków na realizację tego obrazu.
Zacznij rysować.

….Jak już skończysz, dowiedz się więcej:
Od wielu lat proszę uczestników moich treningów coachingowych o wykonanie tego ćwiczenia. Trudno jest zapytać kogoś wprost o marzenia, o to, co chciałby w swoim życiu zmienić bądź też osiągnąć. Ludzie chętnie przystępują do działania kiedy mają perspektywę posiadania nieograniczonych zasobów i pięciu lat na realizację postawionych sobie celów. Umiejętność stworzenia swojej wizji w przyszłości jest najznamienitszym sukcesem zarządzania sobą w czasie.

W zasadzie, jeżeli narysowałeś już swój obraz przyszłości, a teraz zamieścisz go w swoim pokoju lub biurze, czy też będziesz miał go przy sobie w podręcznym kalendarzu, to już osiągnąłeś WIELKI SUKCES – zadanie zarządzania sobą w czasie jest w większości wykonane, bo masz przed sobą jasno opracowane marzenie, które się spełni. (Bo marzenia się spełniają. Nie wiedziałeś o tym?) Jeżeli uważasz, że lepiej będzie je odzwierciedlało zdjęcie lub obrazek z komputera, niech przyjmie ono taką formę. Niech będzie to Twoim marzeniem. Coś, co mnie ujmuje do cna i co widziałem w gabinecie jednego z prezesów firm, to wielka mapa świata wokół której umieszczone zostały obrazy firmy, jej przyszłość i wizje. Po tym właśnie można poznać, że ktoś odniesie sukces. Ja wierzę w tę mapę, wierzę w te obrazy… Wierzę w tą firmę.

Pamiętaj też o tym, że wizji swojego życia się nie wyznacza, nie można usiąść raz, porządnie i zrobić coś co będzie zadawało egzamin już zawsze i do końca Twoich dni. Twoja życiowa wizja zmienia tak samo jak Ty, a odkrycie jej jest celem samym w sobie.
Zadawaj sobie te pytania już zawsze: kim jesteś, do czego zmierzasz, co daje Ci szczęście? A w tym wszystkim jak najwięcej rysuj, twórz tablice, rób zdjęcia, wycinaj je z gazet i zamieszczaj wokół siebie – wizualizuj, wyobrażaj sobie. A wszystko to da Ci dużo pozytywnej energii do tego by pragnąć chcieć i żyć swoimi marzeniami, mieć odwagę do ich osiągania i spełniać je za każdym razem, gdy się pojawiają.