Najlepsze motorowery wzorowane na ścigaczach do 50 ccm

Najlepsze motorowery wzorowane na ścigaczach do 50 ccm

Wielu młodych ludzi po ukończeniu 14 lat szuka odpowiedniego motoroweru dla siebie. Jest wiele ciekawych maszyn, które są warte uwagi i polecenia. Jednak co wybrać, jeśli młodzieniec nie jest zainteresowany żadnym skuterkiem i zdecydował się tylko na motorowery, które wyglądem przypominają ścigacze? Oto kilka modeli, na które warto zwrócić uwagę.

Yamaha TZR 50

Jest to największy z prezentowanych motorowerów. Dlatego polecany jest dla osób, które mają większy wzrost i nie chcą śmiesznie wyglądać na zbyt małych pojazdach. Yamaha w tej wersji wyposażona jest w dwusuwowy silnik Minarelli AM6. Motorower bardzo łatwo uznać z wizualnej strony za pełnoprawny ścigacz. Dlatego jest to model polecany także dla osób starszych, które chcą np. przetestować dwuślad, jeżdżąc na nim, używając jako dokumentu do tego uprawniającego – dowodu osobistego. Yamaha jest stosunkowo droga w porównaniu do reszty.

Aprilla RS 50

Motorower, który jest repliką motocykli RS 125 i RSV 1000, które były bardzo popularne. Jest to też model bardzo podobny do Derbi GPR 50, a to dlatego, że wykorzystano w produkcji Aprilli 90% jego podzespołów. Sam model RS 50 kosztuje podobnie jak Yamaha TZR 50, ale jest od niej nieco mniejszy. Także tutaj mamy do czynienia ze sławnym silnikiem Minarelli AM6. Osiągi są tutaj podobne i tak jak we wszystkich motorowerach tej klasy prędkość maksymalna jest zablokowana do 45 km/h.

Zipp Pro 50

Motorower, który zrobił furorę na rynku tym iż jest bardzo tani w porównaniu do innych modeli renomowanych firm. Co więcej, dobrze wygląda i jego osiągi także są przyzwoite. Swego czasu można go było nowego dorwać za 6000 złotych, co jest bardzo niską ceną za motorower, który z wyglądu przypomina ścigacz. Motorower waży około 110 kilogramów, a w jego baku znajdziemy miejsce na 13 litrów paliwa. Różni go silnik od wcześniej wymienionych modeli. Zipp ma silnik czterosuwowy, a nie dwusuwowy.

Który z nich warto wybrać?

Każdy model opisany w tekście jest wart uwagi. Z pewnością fani dwusuwów wybiorą Yamahę TZR lub Aprillę RS. Natomiast ci, którzy wolą silniki czterosuwowe i niską cenę nowego motoroweru skuszą się na Zipp Pro 50.