Reklama firmy online – co warto wiedzieć

Reklama firmy online – co warto wiedzieć

Serwisy społecznościowe jako kanał promocji

Zakładając firmę musisz pomyśleć o dobrej reklamie, która z łatwością przyciągnę przyszłych klientów. W dzisiejszych czasach można wykorzystać serwisy społecznościowe jako kanał promocji firmy. Warto założyć konto firmowe, na którym będziemy informować o nowych promocjach lub rabat za wykonaną usługę. Serwisy społecznościowe jako kanał promocji firmy to dobry pomysł, ponieważ wielu ludzi, którzy szukają fachowców kierują się wyborem za pomocą Facebook, instagrama lub innych serwisów kierując się, również opiniami innych zadowolonych klientów. Jeżeli będziesz pracował solidnie i wykonywał swoją pracę bardzo dobrze to z pewnością, będziesz mógł zamieścić rezultaty swojej pracy na koncie firmowym. Warto pamiętać także o wizytówkach oraz bilbordach reklamowych, a także sponsorowanych reklamach w internecie. Musisz pamiętać o tym, że nie możesz oszczędzać na reklamowaniu swojej firmy, jednak pamiętaj, że najlepszą reklamą jest zadowolony klient, który będzie darmową reklamą Twojej firmy, i z pewnością poleci Cię innym nowym klientom. Serwisy internetowe jednak górują w dzisiejszych czasach, dlatego pamiętaj, że czym więcej reklam znajdzie się w sieci, tym większa liczba użytkowników na nie trafi.

Nie warto jednak poprzestać na popularnych społecznościówkach. Największy ruch w Internecie generuje wyszukiwarka Google. Warto zainwestować w SEO i SEM – czyli odpowiednio w promocję w wynikach organicznych oraz w sekcjach reklamowych.

Jednak wyszukiwarki to nie tylko Google

Dla wielu osób, które korzystają z sieci internetowej słowo wyszukiwarka kojarzy się z Google. Wyszukiwarki internetowe to nie tylko Google, jest dużo innych serwisów za pomocą których można szybko wyszukać potrzebne informacje. Większość internautów nie potrafi wyszukać potrzebnych wiadomości bez użycia wyszukiwarki. Co by się stało w momencie, kiedy wyszukiwarka Google przestałby być nagle dostępna? Na rynku dostępne są również inne wyszukiwarki przeszukujące internet.

Mniej znane standardowe wyszukiwarki, to na przykład: Bing, Yahoo, DuckDuckGo. Na uwagę zasługuje zwłaszcza ostatnia wyszukiwarka  DuckDuckGo, która powstała, bo jej twórca szukał alternatywnych rozwiązań do Google. Istnieją także wyszukiwarki dedykowane, do nich zaliczyć można, na przykład wyszukiwarkę Yippy i Webopedia Search. Kolejnym segmentem wyszukiwarek są wyszukiwarki lokalne. Tu wymienić można: Yandex, Seznam, Baidu.  Alternatywne do Google wyszukiwarki rozwijają się dynamicznie i dają dużo ciekawych możliwości. Wyszukiwarki internetowe są głównymi narzędziem dzięki któremu na stronach internetowych generowany jest ruch. Dlatego warto prowadzić działania SEO i kampanie SEM w celu zdobycia nowych klientów.