Włoski pisarz Federico Moccia i jego wyjątkowa twórczość

Włoski pisarz Federico Moccia i jego wyjątkowa twórczość

Federico Moccia to między innymi włoski pisarz, który swój debiut miał ponad 30 lat temu, a dokładnie w 1992 roku. Wówczas pokazała się jego powieść „Trzy metry nad niebem”. Jest to zdecydowanie bestseller, choć warto wspomnieć, że początki autora nie należały do najprostszych, a największym problemem było to, że nikt nie chciał wydać jego dzieła. Poznaj bliżej autora i jego twórczość.

O życiu Federico Moccia

Federico Moccia urodził się 20 lipca 1963 roku w Rzymie. Jest znanym włoskim pisarzem, ale również reżyserem filmowym czy scenarzystą. Od najmłodszych lat uwielbiał pisać, a jedynym przedmiotem w szkole, z którego miał dobre wyniki, był właśnie włoski.

Jeśli chodzi o książki, najbardziej kojarzony jest z powieścią „Trzy metry nad niebem” – powieścią, która odniosła niebywały sukces nie tylko we Włoszech, ale właściwie na całym świecie. Choć na początku były problemy z jej wydaniem i artysta musiał zainwestować własne pieniądze, aby książka w ogóle się ukazała, okazała się ogromnym sukcesem i szybko brakowało jej na rynku księgarskim – dostępnych było tylko albo aż 2500 egzemplarzy. Wydana w 1992 roku książka rozeszła się w błyskawicznym tempie, ale dopiero po 12 latach powieść została odkryta i ponownie wydana.

Jakie książki napisał Federico Moccia?

Wśród twórczości Federico Moccia znajduje się oczywiście tytuł „Trzy metry nad niebem”. Sięgając po niego, możemy poznać historię miłości dwojga ludzi – Babi i Hache. Pochodzą oni z dwóch zupełnie różnych światów. Dziewczyna jest z dobrego domu, doskonała uczennica, z kolei chłopak to typowy chuligan, podejmujący nieodpowiedzialne decyzje, uwielbiający ryzyko i niebezpieczeństwo. Zakochują się w sobie bez pamięci i wspólnie przeżywają przeróżne przygody. Pod wpływem miłości oboje się zmieniają, a chłopak zdradza jej swoje skrywane sekrety.

Powyższa pozycja jest godna polecenia, choć oczywiście włoski pisarz ma na swoim koncie również inne książki takie jak m.in. „Tylko Ty”, „Jesteś moją obsesją”, „Trzy razy ty”, „Tysiąc nocy bez Ciebie”, czy „Wybacz, ale będę ci mówiła skarbie”. Wszystkie te tytuły znajdziesz w bogatej ofercie SkupSzop.pl, gdzie możesz kupić najlepsze lektury, w tym bestsellery w najniższych cenach. Do wyboru masz zarówno nowe, jak i używane egzemplarze. Wiedz również, że jest to miejsce, w którym możesz pozbyć się niepotrzebnych książek i tym samym zyskać środki na zakup nowości. Koniecznie sprawdź ofertę serwisu i skorzystaj z niej już dziś!