Oczyszczanie organizmu z toskyn za pomocą diety

Oczyszczanie organizmu z toskyn za pomocą diety

Tylko te najlepsze diety oczyszczające z toksyn poprawiają funkcjnowanie organizmu na tyle efektywnie, by można było szybko zrzucić zbędne kilogramy. Stosując odpowiednią metodę detoksykacji nie tylko zniejszymy tkankę tłuszczową, ale i pozbędziemy sie szkodliwych złogów oraz poprawimy samopoczucie.

Diety oczyszczające najlepiej stosować w miesiącach ciepłych, by nie narażać organizmu na niepotrzebne wyczerpanie. Lato oraz tygodnie je poprzedzające to doskonały moment na dokonanie zmian w swoim żywieniu i zadbanie o organizm.

Rynek związany z szeroko rozumianą dietetyką co rusz wypuszcza informację o nowej diecie oczyszczającej organizm. Detoksykacja organizmu to bowiem w czasach, w których poniekąd skazani jesteśmy na spożywanie artykułów pełnych konserwantów, dość ważny temat. Nie każdego stać przecież na coraz bardziej popularne, ale też i drogie tzw. bio produkty. Jak możemy więc w prosty sposób zadbać o detoksykację ciała?

Dieta jabłkowa

Jabłka znane są z dużej zawartości pektyn, które działają na jelita niczym magiczna miotełka. Miotełka ta oczyszcza nasz przewód trawienny, sprawiając, że czujemy się lżejsi i zdrowsi. Taką dietę stosować można jednak przez maksimum 1-2 dni, pamiętając, że nie musimy opierać jej jedynie na surowych owocach – jabłka można również piec, łączyć z jogurtem czy korzystać z ich właściwości poprzez picie specjalnych herbatek jabłkowych.

Dieta sokowa

Oto i kolejna tzw. mono dieta, często polecana przez znane gwiazdy. Jak sama nazwa wskazuje, ten typ diety oczyszczającej z toksyn bazuje na dominacji soków – ale nie takich, które spotkać można w każdym sklepie. Ważne, by wypijane w trakcie zalecanej 2 tygodniowej diety napoje były świeżo wyciskane, zarówno z owoców, jak i warzyw. Dzienna dawka soków wynosi ok. 0,5 – 1 litra, a akompaniować powinny jej lekkostrawne posiłki.

Dieta warzywno-owocowa

Nie jest żadną tajemnicą, że spożywanie owoców i warzyw wyśmienicie wpływa na nasz organizm i wagę. Dlatego 3-dniowa dieta opierająca się na tego typu bogatych w składniki odżywcze produktach z pewnością da ciału tak potrzebnego wytchnienia. Dieta warzywno-owocowa nie musi kojarzyć się z nudą – możemy przygotowywać zarówno zupy, jak i przeciery, a także doprawiać nasze dania ziołami czy oliwą. Wszystko zależy tak naprawdę od naszej fantazji.

Pamiętaj, najlepsze diety oczyszczające w toksyn regulują procesy trawienne i przywracają stan organizmu do równowagi, działając skutecznie, ale nie gwałtownie.