Jak zachęcić dzieci do ruchu? Zumba dla dzieci w Bydgoszczy

Jak zachęcić dzieci do ruchu? Zumba dla dzieci w Bydgoszczy

Nie od dziś wiadomo, że ruch to samo zdrowie. Nie ma lepszego prezentu dla naszego dziecka, niż podarowanie mu miłości do sportu. Zaszczepienie w młodym człowieku chęci do uczęszczania na zajęcia ruchowe, pozwoli mu na łatwiejsze dbanie o samego siebie w dorosłym życiu. Jakie zajęcia będą atrakcyjne dla naszych pociech? Zumba dla dzieci w Bydgoszczy sprawdzi się idealnie. Przekonaj się sam!

Zumba dla dzieci w Bydgoszczy – dla kogo zajęcia są dedykowane?

Zumba dla dzieci w Bydgoszczy oferuje zajęcia dla dzieci w przedziale wiekowym od 4 do 11 roku życia. Co więcej, w zajęciach mogą również uczestniczyć pojedyncze młodsze dzieci. Masz dwójkę dzieci, starsze z nich uczęszcza na zajęcia i chcesz zapisać także drugie dziecko? Nie ma problemu, skontaktuj się z prowadzącą i ustal zasady! Zajęcia Zumby dla dzieci to ciekawe lekcje ogólnorozwojowe, opierające się na tańcu latynoamerykańskim. Muzyka podczas zajęć jest nie tylko w języku polskim, lecz także angielskim. To doskonały czas by oswajać nasze pociechy z obcym językiem! Nie martw się, treści są dostosowane do wieku uczestników. 

Co ciekawe, na zajęcia mogą również uczęszczać dzieci z ograniczeniami rozwojowymi lub mobilnościowymi. 

Co warto wiedzieć przed pierwszymi zajęciami?

Pamiętaj odpowiednio przygotować swoje dziecko. Weź ze sobą wygodny strój, najlepiej bawełniany lub odzież sportową. Nie zapomnij o wygodnym obuwiu, mogą to być np. trampki lub tenisówki. Kolejnym ważnym aspektem jest nawodnienie. Nawet jeśli Twoje dziecko nie lubi dużo pić, podczas zajęć z pewnością będzie tego potrzebować. Pamiętaj, aby nie podawać dużego posiłku tuż przed Zumbą, może to negatywnie wpłynąć na samopoczucie Twojej pociechy. Rodzice nie uczestniczą w zajęciach, dzięki czemu dzieci potrafią lepiej skupić się na zadaniu. W przypadku najmłodszych dzieci rodzic może przebywać w sali podczas początkowych lekcji. 

Co dzieci zyskują uczęszczając na zajęcia Zumby? 

Dzieci, zwłaszcza te młodsze, poznają aktywność ruchową poprzez ciekawe ćwiczenia, co może przyczynić się do późniejszego zamiłowania do sportu. Zumba zawiera wiele ćwiczeń koordynacyjnych. Dzieci z wysoko rozwiniętą koordynacją ruchową są bardziej zwinne i świadome własnego ciała. Dodatkowo podczas zajęć dzieci uczą się rytmizacji, a także ćwiczą pamięć, ponieważ muszą zapamiętywać poszczególne kroki w choreografii. Zumba poprzez swoje złożone ruchy równomiernie obciąża organizm, działając wielostawowo. Dzięki czemu całe ciało jest odpowiednio zaangażowane. Dodatkowo zajęcia grupowe znacznie zwiększają pewność siebie. Nawet bardzo nieśmiałe dzieci potrafią się otworzyć i chętnie uczestniczyć w treningu. Nie wahaj się! Zapisz dziecko już dziś!