Perfumeria Amore & Psyche – dobre francuskie perfumy lane

Perfumeria Amore & Psyche – dobre francuskie perfumy lane

Certyfikowana perfumeria Amore & Psyche oferuje najtrwalsze zamienniki francuskich perfum lanych znanych i cenionych marek. W ofercie znajdują się perfumy, które idealnie odwzorowują oryginały zapachów od  Armaniego, Diora, Chanel, Calvina Kleina i wielu innych światowych marek. Jeśli zatem marzą Ci się dobre francuskie perfumy, na które nie chcesz wydać kroci, to warto zajrzeć na stronę Amore & Psyche i poszukać tańszych ich zamienników.

Co cechuje dobre perfumy?

Nie od dziś wiadomo, że ze wszystkich dostępnych na rynku perfumy, to właśnie francuskie perfumy lane uznawane są za te najlepsze. Na opinię tą zasłużyły sobie nie tylko pięknymi i różnorodnymi kompozycjami zapachowymi, ale także swoją trwałością.

Dobre perfumy to również takie, które podkreślają nasze indywidualne cechy osobowości oraz temperament. Jak to kiedyś powiedział Gianni Versace (włoski założyciel domu mody Versace): perfumy stawiają kropkę nad „i” w elegancji – są detalem, który podkreśla strój, niewidocznym dodatkiem, dopełniającym osobowość mężczyzny i kobiety. Bez nich czegoś brakuje. I właśnie taką cechę powinny przede wszystkim spełniać te jedyne, wyjątkowe perfumy. Warto zatem poświęcić nieco więcej czasu na wybór odpowiedniego zapachu, który będzie stanowił dopełnienie naszej osobowości.

Jak wybrać odpowiednie perfumy?

Na wybór idealnego zapachu perfum, który podkreśli Twoją osobowość, warto przeznaczyć sobie więcej niż godzinę spędzoną w perfumerii. To dlatego, że zapach perfum około 30 minut po aplikacji na skórze zaczyna wydzielać odpowiednie nuty zapachowe, które albo utrzymują się już do końca dnia, albo w jego trakcie nieznacznie się zmieniają. Jeden dzień na testowanie jednego zapachu będzie zatem odpowiedni do sprawdzenia, na jak długo zapach będzie otulał Twoje zmysły i czy będzie on przez cały dzień jednakowy.

Poznaj swój rodzaj skóry i znajdź grupę ulubionych zapachów

Przy wyborze odpowiedniego zapachu warto również kierować się rodzajem swojej skóry. Czy wiedziałaś, że te same perfumy mogą wydzielać inną woń na skórze suchej, a nieco inną na przykład na skórze tłustej? Wpływ na intensywność, jak i sam zapach może mieć również nasz styl życia, czy dieta. Z jednej strony są to subtelne i na co dzień niewyczuwalne przez nas różnice, ale jednak mające wpływ na ostateczny zapach użytych perfum.

Równie ważne jest poznanie grupy zapachowej, która jest Ci najbliższa. Kompozycje zazwyczaj dotyczą grupy: kwiatowej, cytrusowej, ziołowej, orientalnej, drzewnej, wodnej czy szyprowej. Warto zatem poznać zapachy każdej grupy. Miej jednak na uwadze, że francuskie perfumy pełne są różnych mieszanek zapachów, a część produktów może zawierać w składzie dwie, a nawet trzy grupy zapachowe.