Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Jak zorganizować udane przyjęcie urodzinowe dla dzieci?

Organizacja urodzin dla dziecka może być nie lada wyzwaniem! Jeśli maluch urodził się w cieplejszej porze roku i mamy taką możliwość – warto zorganizować przyjęcie urodzinowe w ogrodzie. Urodziny na świeżym powietrzu dają więcej możliwości na zabawę, dekoracje i atrakcje, a w przypadku przyjęcia urodzinowego dla kolegów i koleżanek – rodzice nie muszą aż tak martwić się o ewentualne zniszczenia czy bałagan 

Jak przygotować wymarzone urodziny dla dziecka? Jak udekorować ogród? Jakie motywy przewodnie są teraz na topie wśród maluchów? Sprawdź wszystko w naszym poradniku!

Potrawy

Typ potraw należy dopasować do gości. Gdy na urodziny dziecka zapraszasz najbliższą rodzinę – znasz zapewne ulubione potrawy bliskich. Nie zapominaj jednak o jubilacie! Maluchowi musi również smakować! 

Jeśli przygotowujesz przyjęcie urodzinowe dla przedszkolaków postaw na popularne, proste przekąski. Galaretki owocowe, lody, babeczki w kolorowych papilotkach, świeże owoce (np. winogrono lub pokrojone jabłka, banany) – to sprawdzone słodkości. Z kolei kanapki, tosty, domowe frytki czy lekkie dania z grilla będą idealne dla maluchów jako kolacja.

Urodzinowy tort naszego jubilata powinien być delikatny – dzieci zwykle nie przepadają za ciężkimi kremami. Nie zapomnij o świeczkach! Na przyjęciu urodzinowym w ogrodzie sprawdzą się niegasnące świeczki. W razie podmuchów wiatru, będą one zapalać się ponownie (ostatecznie gasimy je poprzez zanurzenie w wodzie).

Dekoracje stołu

Dobrze jest ustalić z dzieckiem motyw przewodni przyjęcia urodzinowego. Piraci, strażacy, księżniczki… a może ulubiona bajka?  Od ponad roku urodzinowym hitem wśród dziewczynek są przyjęcia w stylu „Frozen – Kraina Lodu”. Jeśli twoja córka jest fanką Elsy i jej przyjaciół, wybór dekoracji i akcesoriów jest ogromny! Możesz nawet podarować jej stoliczek z krzesełkami z motywem z ulubionej bajki!

Gdy decyzja o motywie przewodnim przyjęcia urodzinowego dla dziecka zapadnie, wybieramy podstawowe akcesoria:

– serwetki – dzieci chętniej wytrą ubrudzone buźki w serwetki z Minionkami czy Kucykiem. Pony;

– kubeczki – bezpieczniej i wygodniej na dziecięcym przyjęciu zaoferować napoje w jednorazowych kubeczkach; wspaniale jeśli wpasują się w wybrany motyw, np. Myszki Minnie.

– talerzyki – na czym najchętniej zje Twój maluch urodzinowy tort? Talerzyk z Barbie  czy Mistrzem Joda?

– słomki – na dziecięcych imprezach robienie bąbelków w napojach jest dozwolone!  Wybierz słomki łamane, np. z konikami z bajki „My Little Pony” lub proste z motywem Kubusia Puchatka.

– obrus – papierowy, plastikowy lub foliowy. Plastikowy obrus jest grubszy i ochroni Twój stół nie tylko przed zabrudzeniami, ale również zniszczeniem. Można wykorzystać go ponownie. Foliowy obrus, np. z motywem z serialu „Violetta”, dobrze dopasuje się do stołów o niestandardowym kształcie (koło, owal itd.). Papierowe obrusy wraz z jednorazowymi naczyniami i sztućcami to świetne rozwiązanie, jeśli po udanej dziecięcej zabawie chcesz szybko posprzątać!

Dodatkowe dekoracje

Obowiązkowo każdy maluch powinien mieć czapeczkę! Wybierz kolorowe błyszczące czapeczki na gumce lub w kształcie ulubionych postaci z bajek, np. Kubusia Puchatka.

Papierowe trąbki mogą być nieco hałaśliwe, ale dzieci to uwielbiają! Pozwól im zaszaleć! 

Przepraszamy, a gdzie jest to przyjęcie?  Jeśli drzwi wejściowe ozdobisz plakatem i balonami, goście trafią bez trudu! Możecie wykonać plakat własnoręcznie lub kupić gotowy plakat na drzwi, np. z motywem „Krainy Lodu”.

Balony i konfetti to popularne i sprawdzony ozdoby. A może coś nowego? Pinata (musisz zamocować ją np. do balustrady lub dachu od tarasu) jest nie tylko świetną ozdobą na przyjęciu, ale również wspaniałą zabawą dla małych gości! Aby uwolnić słodkości, dzieci muszą otrzymać bezpieczne kije do pinaty – nie zapomnij o nich!

Znasz już przepis na udane przyjęcie, zatem życzymy ogromu radości podczas przygotowań oraz świetnej zabawy!