Jakie preperaty do pielęgnacji skóry używać w zależności od wieku

Zwiedzamy Opole

Pielęgnację twarzy musimy dobrać do kondycji naszej skóry i jej potrzeb, które jak wiadomo zmieniają się w ciągu roku i w ciągu całego życia. Przeanalizujmy, jaka jest nasza cera i dajmy jej tego, czego potrzebuje by być piękna, promienna i wypoczęta.

Oczywiście w dużej mierze stan naszej skóry zależny jest od chorób, z jakimi się zmagamy, od diety, jaką stosujemy, od stresu, który przeżywamy, od tego, na co ją narażamy i od tego, czy się wysypiamy. Pielęgnacja wśród tych pozycji jest rzeczą szalenie ważną i może być bardzo skuteczna, nawet kiedy śpimy, jeśli postawimy na pielęgnację dobraną do naszych potrzeb. Należy pamiętać, że skóra w nocy też odpoczywa i nie warto obciążać jej wieloma różnymi produktami, ale najlepiej wybrać jeden, o bardzo dobrym i dopasowanym do naszych potrzeb składzie, i być mu wiernym. Każdy preparat specjalistyczny, pielęgnacyjne kremy na noc i odżywcze kremy na dzień są tutaj dokładnie opisane, aby ułatwić wybór i zapewnić sobie idealną pielęgnację.

Między 20. a 30. rokiem życia wybierzmy takie kremy na noc, które zadbają o jej odpowiednie nawilżenie i natłuszczenie. Większości kremów możemy też używać jako masek na noc – albo nakładamy na oczyszczoną twarz grubszą warstwę kremu i pozostawimy na całą noc, albo nałóżmy go na twarz na godzinę i po tym czasie zetrzyjmy delikatnie jego nadmiar, który się nie wchłonął.

Po 30. roku życia warto wybrać przeciwzmarszczkowy krem na noc. Skóra zaczyna tracić elastyczność, jędrność i sprężystość. Aby od razu reagować, użyjmy kremu z dużą zawartością kolagenu, który wypełnia i wygładza pierwsze zmarszczki i daje wspaniałe poczucie nawilżenia, nie tylko przez noc, ale nawet po przebudzeniu. Ponieważ nawilża skórę twarzy nawet do 24 godzin, nie zmywajmy silnymi żelami tego kremu przy porannej pielęgnacji, tylko odświeżmy twarz na przykład delikatnym płynem micelarnym lub tonikiem bez alkoholu.

Dla kobiet 40+, grupy kobiet z cerą zadbaną, ale z widocznymi zmarszczkami, nada się krem przeciw starzeniu się skóry. Jego działanie będzie widoczne już po krótkim czasie stosowania, ale pod warunkiem jego regularnej aplikacji na dobrze oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu. Maska-krem, która posiada biologiczną zdolność do samonaprawy skóry będzie świetnym akcentem uzupełniającym pielęgnację cery dojrzałej wymagającej radykalnych rozwiązań.

Dla kobiet dojrzałych poleca się produkty działające nie tylko przeciwzmarszczkowo, ale również ujędrniająco i odbudowująco. W ich przypadku sprawdzi się też odżywczy krem na noc, ale poleca się przeplatać go z produktami o silniejszym działaniu, jak serum czy terapia odżywcza. Kosmetyki te mają nie tylko wygładzać zmarszczki, ale również mocno odżywiać, nawilżać i natłuszczać skórę, która z biegiem lat może się uwrażliwiać i zmienić z normalnej czy przetłuszczającej się w suchą. Jest to proces całkowicie naturalny, ale można wspomóc się dobrymi kosmetykami, aby go spowolnić lub zredukować jego skutki.