Detoks od nikotyny – zasady

Detoks od nikotyny – zasady

Każdy z nas wie, że palenie papierosów jest nie tylko toksyczne, ale także niesie za sobą wiele poważnych chorób. Kiedy już podjąłeś decyzję o tym, aby odstawić ten nałóg, warto sobie postawić teraz pytanie “Jak oczyścić organizm z nikotyny?”. 

Detoksykacja może być wspomagana przez to co jesz i pijesz każdego dnia. Sam proces nie jest jednak natychmiastowy, ale wymaga od Ciebie czasu i poświęcenia aby organizm doprowadzić do ładu. Wprowadzenie kilku zmian do Twojej diety i stylu życia, pomoże Ci wrócić do formy, którą cieszyłeś się kiedyś, zanim wybrałeś ten nałóg.

Jak oczyścić organizm z nikotyny – 8 kroków

Definitywnie odstaw papierosy. Unikaj również bycia biernym palaczem, które wcale nie jest mniej szkodliwe niż aktywne palenie. Pamiętaj, że rzucając nałóg metodą małych kroczków wciąż będziesz dostarczał toksyny do swojego organizmu.

Pij bardzo dużo wody. Pomoże to organizmowi wypłukać nikotynę oraz pozostałe toksyczne związki chemiczne z ciała. Dobrym rozwiązaniem będzie wyciskanie cytryny do szklanki z wodą.

Należy pamiętać o aktywności fizycznej, aby wspomóc metabolizm w spalaniu nikotyny. W ten sposób będziesz wypłukiwać toksyny z organizmu poprzez pot. Nałogowi palacze, którzy nie są przystosowani do ciężkich ćwiczeń fizycznych mogą alternatywnie pójść na energiczny spacer.

Przyswajaj dużo witaminy C oraz pij sok pomarańczowy w ciągu dnia. Taka terapia również powinna wpłynąć na poprawę Twojego metabolizmu. Dobrym rozwiązaniem mogą być truskawki, a także bardzo smaczne jagody Goji, które są wysoko naładowane witaminą C.

Praktykuj najróżniejsze ćwiczenia oddechowe, zwłaszcza jeżeli odczuwasz potrzebę zapalenia papierosa. Usiądź w cichym pomieszczeniu, zamknij usta, zacznij wdychać powietrze przez nos, a następnie powoli je wypuszczaj. Poczuj jak Twój żołądek się unosi i opada. Wykonuj to ćwiczenie przez kilka minut i powtarzaj parę razy wciągu dnia.

Podstawowa zasada to: unikaj alkoholu, cukru i kawy, które mogą wywoływać głód nikotynowy. Lepiej nie wystawiać siebie na chwilę próby i walczyć z nikotyną bez pokusy.

Zastąp nawyk trzymania papierosa w ustach na żucie gumy, landrynki, laski cynamonu czy wykałaczkę. Przynajmniej w pewnym stopniu odciągnie to od Ciebie chęć sięgnięcia po wyroby tytoniowe.

“Z kim przestajesz, takim się stajesz”. Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, ile prawdy jest w tym porzekadle. Otaczaj się ludźmi, którzy nie palą i kontynuuj swoją drogę do wolności nikotynowej.

Co jeść aby przyspieszyć oczyszczanie organizmu z nikotyny?

W trakcie kuracji uzdrawiającej warto pamiętać, że dieta oraz to co spożywasz mogą odgrywać kluczową rolę. Dobrym rozwiązaniem są domowe sposoby na oczyszczanie organizmu z toksyn. W twoim codziennym menu powinny znaleźć się takie owoce i warzywa jak: cytryna, czosnek, grapefruit, avocado, chrzan, pokrzywa, mięta, jedzenie bogate w beta karoten oraz antyoksydanty. Pamiętaj, aby pić jak najwięcej wody bo to głównie ona wypłukuje wszystkie szkodliwe substancje z ciała.

Jeżeli zastanawiasz się jak oczyścić organizm z nikotyny, kiedy nie jesteś w stanie zadbać o odpowiednią dietę, warto pomyśleć nad suplementami na usuwanie toksyn z organizmu, które nierzadko mają działanie o wiele lepsze niż spora porcja warzyw i owoców.