Wycieraczki samochodowe – jakie kupic i jak o nie dbać?

Wycieraczki samochodowe – jakie kupic i jak o nie dbać?

Na rynku jest bardzo dużo producentów oraz modeli wycieraczek samochodowych. Warto wiedzieć, jak dbać o wycieraczki samochodowe, aby służyły nam jak najdłużej.

Jak dbać o wycieraczki samochodowe

Jakie są najdelikatniejsze elementy każdego samochodu? Niewątpliwie są to pióra wycieraczek. Wykonane z gumy, odpowiadają za zgarnianie wody z przedniej i tylnej szyby. Podczas gdy latem nie mamy większych problemów ze stosowaniem wycieraczek, o tyle zimą mogą się pojawiać pewne wątpliwości. Jak używać wycieraczek samochodowych, aby ich pióra  były odporne na uszkodzenia? Przedstawiamy kilka podstawowych zasad. Stosowanie się do nich sprawi, że gumowe pióra wycieraczki będą znacznie trwalsze i posłużą ci dłużej. Przede wszystkim, nie używaj piór wycieraczek, na których zebrał się lód. Po pierwsze, takie stosowanie wycieraczek może porysować szyby, a po drugie znacznie skraca żywotność gumy. Dochodzi wówczas do pękania i odkształcania się. Konsekwencją tego jest krótszy czas, w jakim będzie nam służyła.

Pióra wycieraczek uznasz za niesprawne, gdy nie przesuwają się gładko po szybie

Co więc należy robić, aby gumowe wycieraczki samochodowe były jak najdłużej odporne? Zimą, zanim ich użyjesz postaraj się usunąć z nich zamarznięty śnieg. Nie będziesz miał z tym większych trudności. Wystarczy kilka razy, delikatnie uderzyć o nie plastikową skrobaczką. To w zupełności wystarczy, aby warstwa lodu odpadła samoczynnie. Pióro wycieraczki będzie nam również służyło dłużej, jeśli okresowo będziemy je pielęgnować za pomocą oleju silikonowego. Wystarczy niewielką jego ilość wetrzeć w gumę. Ale uwaga – musi to być naprawdę mała ilość. W przypadku zaaplikowania większej ilości oleju, wycieraczka będzie ślizgała się po szybie, uniemożliwiając dokładne zgarnianie wody. Widoczność staje się wówczas bardzo utrudniona – powrót do stanu poprzedniego będzie mógł wymagać wymiany wycieraczek na nowe.

Jakie pióra wycieraczek wybrać?

-dobrego producenta
-odporne na wszystkie warunki atmosferyczne
-te które mają pozytywne opinie innych użytkowników
-dobrze dopasowane do modelu samochodu