Pakowanie kosmetyczki na wyjazd

Pakowanie kosmetyczki na wyjazd

Która z nas kiedykolwiek nie miała problemu pakując kosmetyczkę na wakacje czy wyjazd służbowy? Czy znasz to uczucie, kiedy skrzętnie układając sobie wybrane produkty zdajesz sobie sprawę, że do całej walizki poza kosmetykami wejdzie już tylko para majtek lub jedne pończochy?

Ja znam to uczucie nadzwyczaj dobrze! Zawodowo jestem związana z firmą kosmetyczną, moje półki łazienkowe uginają sie pod ciężarem różnych specyfików, a co gorsza uwielbiam je wszystkie i najchętniej zabrałabym ze sobą większość z nich! Wygoda w podróży oraz miejsce w walizce apelują jednak zawsze do mojego zdrowego rozsądku i w rezultacie udaje mi się spakować do małej kosmetyczki, którą spokojnie mogę nosić nawet w niewielkiej torebce.

Sekretem małej kosmetyczki, która mimo rozmiarów zawiera w sobie wszystko, co potrzebne współczesnej kobiecie jest umiejętny dobór produktów oraz odpowiednio wcześniejsze przygotowanie siebie oraz produktów.

Pierwsze, o co trzeba się zatroszczyć, co pozwoli zaoszczędzić miejsce w bagażu jest… zadbanie o siebie przed wyjazdem. Nie będziesz musiała brać większości z kosmetyków do makijażu, jeśli odpowiednio wcześniej zaczniesz odpowiednio pielęgnować swoją skórę. Ładna cera, zwłaszcza na wakacjach aż prosi się o nienakładanie na nią kosmetyków kryjących.

Przed samym wyjazdem zrób sobie porządną hennę na brwi i rzęsy (można to zrobić samemu lub z pomocą przyjaciółki w domu) oraz nałóż mocno odżywczą maskę do włosów.

Zadbaj o paznokcie rąk i stóp. Opiłuj je (najlepiej na krótko), poodsuwaj skórki, zrób domowe SPA. Jeśli będą dobrze nawilżone i we właściwej kondycji – możesz nie brać ze sobą lakieru i zmywacza. Nikt nie będzie pamiętał, że nie miałaś pomalowanych paznokci. A ile czasu oszczędzisz na malowaniu, a później martwieniu się, że zdarłaś końcówki i czas zmienić kolor!

Zastanów się także nad depilacją. Będziesz mogła od razu odrzucić z bagażu maszynki oraz krem do golenia. Na 2-4 tygodni będziesz miała święty spokój!

W im lepszej kondycji będzie Twoje ciało w momencie wyjazdu – tym mniej kosmetyków będziesz musiała ze sobą zabrać. Warto o tym pamietać nie tylko w okresie wakacyjnym, ale przez cały rok.

Czas na pakowanie. Z pewnością z niektórych produktów możesz (z bólem serca, ale jednak) zrezygnować. Jeśli takie są – odrzuć je od razu. Nie planuj także na wyjazd żadnych nowości. Jeśli na codzień zapominasz o smarowaniu stóp – nie łudź się, że na wakacjach będziesz o tym pamiętać. Nie obciążaj swojej walizki.

Zaopatrz się w specjalne, malutkie pojemniczki na kosmetyki, do których możesz przelać mniejszą ilość Twoich ulubionych produktów. Mają one pojemność do 100 ml, dzięki czemu po zapakowaniu wszystkich w plastikową torebkę możesz je spokojnie przewozić nawet w bagażu podręcznym. Pojemniczki takie można zakupić w drogeriach (zwłaszcza sieciówkach – Rossmann, Sephora, Douglas). Kupuj tylko lekkie, plastikowe – zapomnij o szkalnych słoiczkach, które ważą za dużo i nie nadają się na transportowanie płynów w bagażu podręcznym w samolocie.