Wyciskarki do soków na zdrowie

Wyciskarki do soków na zdrowie

Kiedy tylko lato się kończy, z niepokojem myślimy o nadchodzących miesiącach. Bo chociaż jesień i zima potrafią być równie piękne, co pozostałe pory roku, to nierozerwalnie wiążą się z różnego typu infekcjami. W tym czasie szczególnie dużo zachorowań występuje wśród najmłodszych domowników, dlatego musimy zadbać o ich odporność w sposób szczególny.

Wiadomo, że naszym największym sprzymierzeńcem jest ruch na świeżym powietrzu. A przecież również jesienią i zimą jest wiele okazji, by wyjść na zewnątrz. Doskonałym pomysłem jest wspólnie grzybobranie. Polskie lasy obfitują w dorodne prawdziwki i niezliczone podgrzybki. Podczas tych niezwykłych łowów, trzeba pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności, by nie ulec zatruciu. Jeśli nawet nie przepadamy za grzybami, to warto zaczerpnąć świeżej dawki leśnego powietrza. Innym doskonałym pomysłem, zwłaszcza dla dzieci, jest zbieranie darów jesieni: kasztanów, żołędzi, kolorowych liści, z których potem możemy wykonywać najróżniejsze ludziki i dekoracje.

Kiedy już rozpoczniemy sezon grzewczy, powinniśmy szczególnie dbać o regularne wietrzenie naszych domów. Chociaż niektórzy twierdzą, że to niepotrzebna utrata ciepła, to jednak w dusznych i przegrzanych pomieszczeniach, najlepiej rozwijają się zarazki i wirusy. Również w naszych sypialniach temperatura nie powinna być zbyt wysoka. Nawet jeśli jesteśmy zmarźlakami, to lepiej założyć cieplejszą piżamę i otulić się grubszą kołdrę. Jeśli w pokoju jest za ciepło, łatwiej wysuszają nam się śluzówki i do infekcji pozostaje tylko krok.

Równie ważne jest zdrowe odżywianie. W tym czasie nasza dieta powinna być bogata w składniki dające nam niezbędną energię. Bardzo dobrze też, by w naszych daniach częściej pojawiały się takie produkty jak czosnek czy cebula. Odpowiednio spreparowane nie wiążą się ze specyficznym zapachem, a osoby, które stosują czosnek i cebulę regularnie twierdzą, że nie ma skuteczniejszego środka. Najbardziej zagorzali zwolennicy jadają je na surowo.

Jeśli jednak nie przepadamy za tak zdecydowanymi smakami, możemy wypróbować działanie naturalnych soków. Ich przygotowanie w domu nie stwarza obecnie żadnych problemów, o ile mamy wyciskarki i sokowirówki, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach, a dzięki nim możemy sami stworzyć naprawdę zdrowe i pożywne napoje. Mogą to być soki pomarańczowe czy grapefruitowe. Równie dobrze jednak smakują soki z cytrusów w połączeniu z sokami warzywnymi. W ten sposób mamy okazję tworzyć dowolne kompozycje smakowe.

Racjonalne odżywianie, dieta bogata w witaminy, a przede wszystkim codzienna dawka ruchu na świeżym powietrzu powinny znakomicie wpłynąć na naszą ogólną kondycję. Nawet jeśli dopadnie nas jakieś przeziębienie, to powinniśmy sobie z nim dużo szybciej i łatwiej poradzić.