Kursy szybowcowe

Kursy szybowcowe

Proponowane przez nasz ośrodek szkolenia lotniczego kursy szybowcowe uprawniają do pilotażu tego typu maszyn latających. To świetny sposób na podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych lub zdobycie nowych umiejętności.

Osoby, które są zainteresowane szkoleniem szybowcowym, powinny wiedzieć o tym, że zajęcia w naszym ośrodku odbywają się w dwóch turach. Pierwsze to praktyczne, drugie zaś teoretyczne. Aby uczestniczyć w nich, konieczne jest przejście obowiązkowego badania medycznego, organizowanego przez PKL. Rekomendowany przez nas kurs na szybowiec obejmuje kandydatów, którzy w dniu pierwszego samodzielnego wylotu, mają ukończone 14 lat. Staranie się o taki certyfikat, jak licencja na szybowce, wymaga także uzyskania oceny minimum drugiej klasy w wydanym orzeczeniu lekarskim. To dokument, który powinien być uzyskany nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem kursu, organizowanego przez nasz ośrodek.

Kursy szybowcowe – teoria i zajęcia praktyczne w pełnym wymiarze godzinowym

Polecane przez nasz ośrodek kursy szybowcowe obejmują zajęcia teoretyczne i praktyczne. Kandydat bierze udział w cyklu wykładów na temat wiedzy lotniczej. Wykłady prowadzone są w auli, mieszczącej się w budynku aeroklubu. To wykłady weekendowe. Cały cykl trwa około 8 tygodni. Szkolenie teoretyczne, poprzedzające wydanie takiego dokumentu, jak licencja szybowcowa, zawsze kończy się egzaminem teoretycznym. Osoby, które nie przystąpią do niego, nie mogą uczestniczyć w dalszym cyklu kursu- tj. w zajęciach praktycznych. Pozytywnie ukończone szkolenie szybowcowe w zakresie praktycznym, pozwala zasiąść na sterami tej maszyny latającej.

Licencja pilota szybowcowego- jak ją uzyskać?

Cały program szkolenia praktycznego odbywa się według harmonogramu. Składa się na niego start za wyciągarką, nauka lotu po prostej, technika zakrętów, lądowania, budowa kręgu nadlotniskowego, jak i zachowanie w sytuacjach niebezpiecznych. Oferowany przez nasz ośrodek kurs szybowcowy cena jest podstawą do wydania takiego dokumentu, jak licencja pilota szybowcowego. Każdy wyszkolony przez nasz ośrodek pilot szybowca, potrafi bezpiecznie poruszać się w przestrzeni powietrznej, bez względu na aktualne warunki pogodowe. Wydawana przez nasz ośrodek licencja pilota szybowcowego, to dokument uprawniający do pilotażu wyżej wymienionych maszyn latających.

Odpłatne kursy szybowcowe, organizowane przez nas ośrodek szkoleniowy, odbywają się regularnie.  W ramach zajęć można starać się o taki dokument, jak licencja na szybowiec rekreacyjny, która wymaga uzyskania orzeczenia LAPL.