Kilka rodzajów depilacji

Kilka rodzajów depilacji

Salon kosmetyczny oferuje dużo rozmaitych zabiegów, mających na celu upiększenie naszego ciała. Między innymi oferuje także rozwiązania z zakresu depilacji. Do najpopularniejszych zabiegów depilacji w salonach kosmetycznych należą:

1. Depilacja laserowa, którą zasadniczo powinien przeprowadzić jedynie lekarz, jednakże dzięki nowoczesnym bardzo bezpiecznym urządzeniom do depilacji (np. IPL) możliwe jest wykonanie takiego zabiegu także przez kosmetyczkę. Wybierając się do gabinetu na taką depilację należy uzbroić się w duży zasób czasu i pieniędzy. Depilacja laserowa w salonach nie należy bowiem do najtańszych – kilkaset złotych za zabieg, których należy wykonać całą serię. Kosmetyczka skrupulatnie zajmie się każdym pojedynczym włoskiem, aby mieć pewność, że każda cebulka zostanie zniszczona, stąd dość długi czas zabiegu, zwłaszcza w przypadku dużych obszarów ciała (depilacja nóg). Mimo tych wad depilacja laserowa jest bez wątpienia najbardziej skuteczną metodą, gdyż gwarantuje trwałe efekty.

2. Wosk, czyli wyrywanie włosków wraz z cebulkami za pomocą wosku, najczęściej na ciepło. W odróżnieniu od standardowych plastrów z woskiem do samodzielnej depilacji, depilacja woskiem w salonie przynosi dużo lepsze efekty – kosmetyczka dokładnie wydepiluje skórę, usuwając także mocne i oporne włoski. Efekt utrzyma się od 3 do 4 tygodni, a cena zabiegu nie jest wygórowana – przeważnie jest to kosz kilkudziesięciu złotych, waha się w zależności od danego salonu oraz od miejsca, które chcemy wydepilować. Zabieg taki jest jednak bardzo bolesny, nawet pomimo stosowanych przez wiele kosmetyczek żeli znieczulających i łagodzących. Depilacja woskiem w salonie jest szczególnie polecana tym osobom, które przez najbliższe tygodnie nie chcą kłopotać się depilowaniem ciała – np. przed wyjazdem na wakacje.

3. Pasta cukrowa. Możemy oczywiście wykonać taką pastę samodzielnie w domu i zaoszczędzić na tym niemało pieniędzy, jednak u kosmetyczki mamy pewność, że masa będzie miała odpowiednią konsystencję a przez to zapewni skuteczną depilację. Cena zabiegu cukrowej depilacji jest podobna do depilacji woskiem, jest jednak znacznie mniej bolesna, zapewniając porównywalne efekty. Potrwa jednak nieco dłużej, gdyż w odróżnieniu od wosku, pastę cukrową kilkakrotnie będziemy rozprowadzać na danym obszarze ciała, usuwając kolejno wszystkie włoski. Pasta cukrowa to najlepsza alternatywa dla wosku, zdaniem wielu osób bardziej skuteczna i komfortowa w użyciu.

Dodatkowo, kosmetyczka może zaoferować nam maść lub balsam przedłużający efekty depilacji – opóźniające wzrost włosów – lub też środki łagodzące, niwelujące podrażnienia wywołane usuwaniem włosów. Jeżeli Twoim problemem są wrastające włoski, kosmetyczka może zaproponować Ci wykonanie peelingu i masażu danej partii ciała. Warto skorzystać z tych dodatkowych propozycji, gdyż dzięki nim depilacja będzie jeszcze bardziej udana.