Dieta płynna na zrzucenie wagi

Dieta płynna na zrzucenie wagi

Chociaż detoksykacja lub oczyszczanie płynnych diet jest określane jako “moda”, więc nie zaleca się ich spożywania. Sugeruje się je, jeśli pozbędziesz się więcej niż 25 funtów, a konwencjonalne metody odchudzania okazały się nieskuteczne. Zazwyczaj sugeruje się, abyś przeprowadził taki plan diety pod profesjonalnym nadzorem medycznym. Zwykle, aby spełnić wymagania, potrzebujesz wskaźnika masy ciała 30 – sklasyfikowanego jako otyły – lub BMI 27 z wyzwaniami zdrowotnymi. Aby ustalić, czy kwalifikujesz się, zaplanuj sesję z profesjonalnym centrum odchudzania. Nie próbuj samodzielnej diety płynnej lub przypadkowych szkodliwych skutków ubocznych i niedoborów żywieniowych.

Płynny kontur diety

Brak stałego pokarmu jest wadą, ale kiedy jesteś w stanie podjąć zobowiązanie, dieta płynna może zmniejszyć zapotrzebowanie na leczenie chirurgiczne bariatryczne, zgodnie z University of Texas Southwestern Medical Center. Wskazane jest profesjonalne doradztwo medyczne, ponieważ te plany odchudzania są niezwykle minimalne w kaloriach i dlatego, że osoby o niezdrowej wadze często mają problemy medyczne, takie jak nadciśnienie lub problemy z cukrzycą. Dodatkowo, płynne diety z przewodnikiem medycznym zawierają obszerne szkolenie w zakresie wymagań żywieniowych, aby nauczyć Cię, jak możesz jeść zdrowo i zrównoważone, a także zmieniać nawyki nawykowe, które doprowadziły do przenoszenia nadmiaru tłuszczu.

Normalny plan obejmuje około 12 tygodni pełnego zastąpienia posiłku przed powolnym przejściem do rutynowego planu diety konserwacyjnej. Plan może zostać przedłużony, dopóki nie osiągniesz ostatecznej masy ciała. Typowy spadek masy ciała wynosi od dwóch do siedmiu funtów tygodniowo.

Kompletna wymiana płynu

W ramach pełnego programu otrzymujesz całą żywność z suplementów specjalnie opracowanych do odchudzania, takich jak koktajle zastępujące posiłek i okazjonalnie dodatkowe produkty spożywcze o płynnej konsystencji, takie jak zupy i budyń. Spożycie kalorii może zmieniać się od 600 do 1000 dziennie w zależności od początkowej masy ciała i płci. Materiał został opracowany, aby zapewnić wystarczające odżywianie, chociaż jest mniej kalorii, węglowodanów i tłuszczów. W niektórych planach nie są wymagane żadne dodatkowe witaminy lub składniki odżywcze. Jednak w niektórych planach codziennie przyjmujesz suplement diety.

Ograniczona wymiana płynu

W ramach ograniczonego programu wymieniasz cały pokarm na suplementy specjalnie opracowane do odchudzania. Wiele z twoich posiłków pochodzi z płynów, takich jak koktajle i zupy. Możesz jednak wybrać kilka stałych produktów spożywczych, takich jak batoniki, płatki zbożowe i płatki owsiane. Podobnie jak płyny, które spożywasz, produkty żywnościowe są uzyskiwane z centrum odchudzania. W związku z tym mają mniej kalorii i węglowodanów. Wiele osób wymaga poczucia jedzenia. Pomaga w tym kilka solidnych wyborów żywieniowych.