Zmiana nawyków żywieniowych

Zmiana nawyków żywieniowych

Stosujesz dietę od dłuższego czasu, a wciąż nie widzisz efektów w swoim ciele. Chodzisz regularnie na siłownie, a mimo wszystko rozmiar twoich ubrań się nie zmienił. Jesteś już zmęczony i twoja motywacja maleje, ponieważ od decyzji o zrzuceniu kilku kilogramów waga stoi w miejscu, a ty wcale nie czujesz się lepiej, wręcz przeciwnie masz już dość.

Możliwe, że popełniasz kilka podstawowych błędów i źle zabrałeś się za swój plan treningowy oraz dietę. Przeczytaj ten artykuł uważnie i krytycznie zastanów się, czy nie dotyczy on właśnie ciebie, a na pewno zobaczysz w końcu efekty odchudzania.

Wyrzuć z głowy słowo dieta

Po pierwsze nie powinieneś w ogóle używać słowa takiego jak dieta. Nauka poszła do przodu, fitfreaków przybywa i już niejednokrotnie badania wykazały, że drakońskie diety i głodzenie się nie przyniesie odpowiednich efektów. Wręcz przeciwnie organizm dostosuje się do małej ilości kalorii i uruchamiając w twoim organizmie stan alarmowy, który jest efektem czasów, w których zdobywanie pożywienie było wyzwaniem, sprawi, że zaczniesz spalać mniej i oszczędzać zasoby, które masz.

Czyli twoja waga będzie stała w miejscu. Nie ma się co czarować, że przy redukcji deficyt kalorii nie jest istotny. Oczywiście, że tak, ale nie chodzi tu o diety i głodówki, ale o zmianę nawyków żywieniowych. Zanotuj skrupulatnie co jesz przez kilka dni i przelicz wartość kaloryczną. Możliwe, że zaskoczy cię ile kalorii dziennie wciągasz poprzez same przekąski. Monitoruj to co jesz i poznaj zasady zdrowego odżywiania. To najlepszy sposób na zgubienie kilogramów na dłużej.

Najlepszym sposobem jest zasięgnięcie porady specjalisty, jednak na własną rękę też jesteś w stanie zdziałać dużo. Po prostu wyrzuć ze swojego myślenia o żywieniu słowo dieta. Niech zdrowe odżywianie, duża ilość warzyw oraz woda mineralna staną się twoim stylem życia. Czymś przyjemnym, a nie wyrzeczeniem, które cię unieszczęśliwi.