Na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód?

Na co zwrócić uwagę, kupując używany samochód?

Przyszły właściciel używanego pojazdu powinien po pierwsze wybrać markę i model, który stanie się przedmiotem poszukiwać, a następnie spróbować zgłębić wiedzę na temat jego technicznych warunków użytkowania. Samochody używane, sprzedawane są zwykle z dwóch powodów, po pierwsze w przypadku, gdy pojazd zaczyna dopominać się o kosztowne serwisowanie, po drugie w sytuacji, gdy samochód zostaje wymieniony na nowszy, większy lub po prostu inny. Każdy kupujący na rynku wtórnym marzy o pojeździe, sprzedawanym z drugiego powodu, jednak wśród licznych ogłoszeń, zdarzają się również oferty z mocno przerysowaną pozytywnie historią pojazdu, który de facto wymaga wkładu finansowego. Czy jest sposób na uniknięcie zakupu przysłowiowego kota w worku?

Jak sprawdzić autentyczność historii pojazdu?

Aby mieć pewność, iż informacje podane przez handlarza samochodami używanymi są w pełni prawdziwe, dla samochodu, który wzbudza nasze ogromne zainteresowanie warto  zamówić profesjonalną ekspertyzę, podczas której fachowiec określi rzeczywisty stan lakieru, pochodzenie elementów wyposażenia itp. Wizyta w stacji diagnostycznej może nie być wystarczająca, aby przekonać się o pochodzeniu pojazdu. Jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi środkami finansowymi na przeprowadzenie ekspertyzy, lepiej wziąć kredyt gotówkowy i przekonać się w porę o faktycznym stanie pojazdu, niż kupić pojazd złożony z kilku.

Rozsądny wybór poparty wiedzą

Wybierając samochód używany, miej świadomość, że ktoś już nim jeździł, dlatego ślady użytkowania są normalne. Kierownica może być przetarta, a tapicerka odrobina wysłużona. Kobieta, która posiada długie paznokcie, może zarysować nimi przestrzenie obok przycisków. Ślady eksploatacyjne sugerują rzeczywisty przebieg samochodu. O ile pojazd o zachowanym idealnym stanie wnętrza może rzeczywiście posiadać niski przebieg, o tyle pojazd z widocznymi na pierwszy rzut oka śladami użytkowania wnętrza, musi mieć co najmniej 150 tysięcy kilometrów na liczniku. Znajomość teoretycznych wiadomości o modelu pojazdu pozwoli samodzielnie zorientować się w zakresie jego parametrów eksploatacyjnych. Kupuj samochód na miarę swoich potrzeb. Koszty serwisowania oraz utrzymania pojazdu będziesz musiał ponosić na co dzień, więc cena sprzedaży nie jest jedynym kosztem zakupu pojazdu używanego.  Kupując pojazd, sprowadzony z zagranicy warto pamiętać o konieczności uiszczenia dodatkowych opłat rejestracyjnych. Zwróć uwagę szczególnie na modele, cieszące się opinią mało awaryjnych pojazdów. Przy zakupie używanego, będzie mniejsza szansa na bezustanne inwestycje w samochód.