Makijaż permanentny zwany, także contour make-up

Makijaż permanentny zwany, także contour make-up

Każda kobieta pragnie czuć się kochana i doceniana. Każda z nas codziennie wkłada wiele wysiłku, aby podobać się sobie i swojemu ukochanemu. Idealny makijaż, włosy oraz sylwetka to podstawa. Bardzo często podążając za trendami gubimy się w tym, kim naprawdę chcemy być. Dlatego coraz częściej decydujemy się na zabiegi, które poprawią naszą  urodę. Jednak często tracimy nad tym kontrolę. I udoskonalamy coraz więcej. Wiele kobiet ma kompleksy. Pojawiają się, ponieważ cały czas porównujemy się do innych.  Nie taki kształt i kolor ust czy brwi. Jednak postęp daje wiele rozwiązań, na które decydują się kobiety, aby być jeszcze piękniejszymi. Jednym z nich jest makijaż permanentny.

Makijaż permanentny zwany, także contour make-up

Makijaż permanentny zwany, także contour make-up służy przede wszystkim maskowaniu niedoskonałości. Głównym obszarem, na którym stosuje się ten makijaż to twarz. Makijaż permanentny nie polega na malowaniu całej twarzy, a podkreślaniu jej konturów. Najpopularniejszym jest makijaż permanentny ust. Dzięki tej metodzie można skorygować kontury ust, powiększyć je, wyrównać, aby były symetryczne oraz podkreślić ich kolor. Popularnością cieszy się również makijaż permanentny brwi. W dzisiejszych czasach królują gęste, wyraziste i symetryczne brwi. Dlatego ta metoda jest zbawieniem dla kobiet, które mają cienkie, opadające, niesymetryczne i przerzedzone brwi. Wiele kobiet decyduje się także na kreskę u nasady rzęs, aby podkreślić wyrazistość oka. Makijaż permanentny sprawdza się w maskowaniu niedoskonałości takich jak: blizny, przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne.

Na czym polega ten zabieg?

Otóż, przeprowadza się go etapami. Poprzez igłę wprowadzane są naturalne barwniki, które nie alergizują. Linergistka, czyli osoba wykonująca zabieg, aby zniwelować jego skutki nakłada kompresy oraz kremu znieczulające. Od pierwszego etapu musi minąć dwa tygodnie. Wtedy rozpoczyna się drugi etap, a aby utrzymać efekt zabieg powinien być powtarzany raz do roku. Musimy pamiętać, że nasz naskórek się złuszcza więc zabieg makijaży permanentnego nie jest wieczny.

Makijaż permanentny to bardzo dobra opcja

Jest to wybawienie dla kobiet, które nie mają czasu na codzienne ukrywanie niedoskonałości. Sprawdza się również dla osób, które lubią chodzić na basen, gdyż barwnik nie rozpływa się. Jest sposobem dla osób, które chorują, aby wyglądać normalnie. Jednak warto pamiętać,  że każdy z nas jest piękny na swój sposób a to, co normalne to kwestia perspektywy. Każdy ma prawo czuć się pięknym.