Powerbank – przydatny czy zbędny gadżet?

Powerbank  – przydatny czy zbędny gadżet?

Technologia XI wieku rozwija nasze możliwości. Dziś każdy z nas posiada nowoczesne gadżety. W tą grupę wchodzą m.in laptopy, tablety czy smartfony. Telefon nie służy tylko do dzwonienia. Zastępuje on dawną mp3, dyktafon, mapę itp. Baterie nowoczesnych smartfonów wytrzymują wiele godzin pracy. Jednak często intensywne używanie prowadzi do rozładowania sprzętu. I co zrobić w takiej sytuacji? Tu technologia przedstawia nam powerbanka. Urządzenie, które bez ładowarki i dostępnego gniazdka naładuje telefon.

Co to takiego jest powerbank?

To mały i poręczny sprzęt. Po przez kabel USB łączymy telefon z powerbankiem i już. Jest to bardzo przydatny gadżet nie tylko w podróży. Te przenośne banki energii mają różną pojemność. Od małych do XXL. Wyróżniamy tyle Power banków ile producentów telefonów. Miarą pojemności i siły jest miara w mAh, czyli amperogodziny. Po przez rozumienie tej miary powerbanki zaczynają się od 400mAh do 40000 mAh. Ważną informacją dla sprzedawcy jest co chcemy ładować wybranym powerbankiem? Wybór optymalnej pojemności pozwoli na naładowanie urządzenia więcej niż raz. Ważny jest również maksymalny prąd wyjściowy. Jest on mierzony w V. Standardowe napięcie to 5 V. Aby odpowiednio dopasować napięcie z powerbanka do telefonu warto zobaczyć jaka wartość widniej na oryginalnej ładowarce. Istnieją także 12V powerbanki, które mają możliwość naładowania laptopa. To ich wartość decyduje o ich żywotności. Jednak co wtedy, gdy mamy więcej niz jedno urządzenie? Producenci dostosowali rynek do kupującego. Możemy kupić tzw. przenośny bank energii z wieloma wejściami. Umożliwia to ładowanie więcej urządzeń na raz.

Ile kosztuje taki gadżet?

Ceny wahają się od 30zł do 200 zł. Powerbanki do sprzętów typu laptop zaczynają się od 200 zł do 400 zł. Bardzo ważny okazuje się również wygląd zewnętrzny. Kolor, struktura, motywy są ważne dla użytkownika. Gadżet musi działać ale przede wszystkim wyglądać. Do zestawu dołączony jest kabel microUSB i USB. Pierwszy ładuje powerbanka, a drugi dane urządzenie. I tu uwidacznia się wada przenośnego banku baterii. Skorzystać możemy z dobrodziejstw wyżej wymienionego urządzenia gdy zostanie samo naładowane! Więc musimy pamiętać o utrzymaniu pełnej mocy.

Jak można zauważyć zalet jest więcej. Dzięki powerbankowi możemy być aktywni np. online wszędzie. To bardzo wygodny i przydatny gadżet. Niewątpliwie pobyt na nie rośnie, a wymagania razem z nim. Popularność powerbanka szybko nie zniknie. Producenci będą niewątpliwie dopasowywać sprzęt do potrzeb.