Relacje damsko-męskie na różnych płaszczyznach życia – co dzieli, a co łączy kobietę i mężczyznę?

Relacje damsko-męskie na różnych płaszczyznach życia – co dzieli, a co łączy kobietę i mężczyznę?

O relacjach kobiet z mężczyznami można by było napisać niejedną książkę. Dlaczego? Ponieważ szczególna, delikatna więź między płcią “piękną” a “brzydką” jest czymś niezwykłym i wyjątkowym, i zdarza się stosunkowo rzadko. Często słyszy się, że kobiety i mężczyźni są jak “ogień i woda” – kompletnie różni, często niezgadzający się ze sobą, ale mimo to nierozłączni i uzupełniający się wzajemnie. A jak jest naprawdę?

Relacje damsko-męskie – czy przyjaźń między kobietą a mężczyzną jest w ogóle możliwa?

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby powiedzenia, że przyjaźń damsko-męska nie istnieje, ponieważ jedna strona skrywa swoje prawdziwe uczucia lub zakocha się w niedalekiej przyszłości. W tym stwierdzeniu kryje się prawda, choć oczywiście niecała. Przyjaźń między kobietą i mężczyzną jest uznawana za wyjątkową, ale też bardzo kruchą i ciężką do naprawienia. Jednak nikt nie neguje jej istnienia, a nawet wręcz przeciwnie – wiele osób uważa, że taki rodzaj relacji jest obecnie dosyć często spotykany i jak najbardziej naturalny.

Przy szukaniu odpowiedzi na pytanie “Czy istnieje prawdziwa przyjaźń damsko-męska?” należy cofnąć się do dzieciństwa. W czasie przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym dziewczynki i chłopcy bawią się wzajemnie i nie widzą problemów związanych z zawieraniem przyjaźni między sobą. W tym przedziale wiekowym istnieją prawdziwe relacje damsko-męskie, bez problemów związanych z zakochaniem się jednej ze stron. Jednak w okresie nastoletnim wiele takich przyjaźni zaczyna się “psuć”. Dzieje się tak, ponieważ któraś ze stron świadomie lub mimowolnie zaczyna wyobrażać sobie związek z drugą stroną. Rodzi to wiele konfliktów i nieporozumień i zdarza się, że silna dotąd relacja, całkiem się rozpada.

Według przeprowadzonych badań, taki rodzaj przyjaźni może istnieć jeżeli obie ze stron nie mają “ukrytych intencji”. Co ciekawe, według przeprowadzonej ankiety, wynika, że to kobiety częściej wierzą w neutralne relacje damsko-męskie. Wiadomo również, że statystycznie mężczyźni częściej pragną, aby przyjaźń przerodziła się w “coś więcej”.

Co dzieli, a co łączy kobietę i mężczyznę?

Aby zbudować dobrą, zdrową relację (zarówno przyjaźń jak i poważny związek) warto zdać sobie sprawę, że kobieta i mężczyzna różnią się od siebie pod względem psychicznym. Pierwszą znaczącą różnicą jest fakt, że kobiety są bardziej emocjonalne i szybciej się angażują. Skupiają się na emocjach oraz atmosferze, potrafią wyczuć zły humor partnera. Z kolei mężczyźni odznaczają się większą koncentracją oraz lepszą koordynacją ruchową. Często szybciej łączą fakty oraz mają lepszą orientację przestrzenną.

Wyrażanie uczuć jest mocniejszą stroną kobiet. Nie mają one problemów z okazywaniem emocji, co z kolei wielu panom przychodzi z trudem. Mężczyźni nie mówią bezpośrednio o swoich uczuciach, ale otwarcie je okazują.

Mimo różnic psychicznych, kobieta i mężczyzna, tworzą naprawdę zgrane, dobre relacje. Nie bez przyczyny mówi się, że panie i panowie wzajemnie się uzupełniają i mimo problemów związanych z chwilowymi brakami porozumienia, tworzą silne więzi.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak poderwać dziewczynę, sprawdźcie stronę uwodzenie.org – blog o uwodzeniu i poradach w relacjach damsko-męskich.