Antresola na zamówienie zwiększająca ilość miejsca użytkowego w obiektach przemysłowych

Antresola na zamówienie zwiększająca ilość miejsca użytkowego w obiektach przemysłowych

Obiekty realizujące konkretne zadania mają ograniczoną powierzchnię, którą można wykorzystać. Stad konieczność tworzenia rozwiązań ułatwiających organizację magazynów lub biur. Można wykorzystać do tego wysokość pomieszczeń i stworzyć antresolę.

Antresola na zamówienie jako sposób na stworzenie dodatkowego miejsca

Antresola to płaska platforma wsparta na słupach lub samonośna umieszczona na określonej wysokości. W tym wypadku spożytkowana jest przestrzeń w wysokich pomieszczeniach. W zależności od konstrukcji można wykorzystać już istniejące ciągi komunikacyjne lub należy zaprojektować dodatkowe schody umożliwiające użytkowanie antresoli. Każdy budynek ma inną specyfikę i konstrukcje stąd konieczność sprawdzenia jaka antresola na zamówienie będzie odpowiednia. Można stosować różne rozwiązania techniczne i wsporniki podestów. Przy tworzeniu projektu należy uwzględnić wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony użytkownika takich powierzchni.

Stosowanie antresoli wykonanych ze stali

Antresola na zamówienie to rozwiązanie do każdego budynku, w jakim wysokość pomieszczeń jest wyższa niż standardowa. Często wykonywane są takie konstrukcje w halach produkcyjnych, gdzie należy wydzielić strefy różnych działań. Można dodatkowo zabudować taką przestrzeń i tworzyć tam pomieszczenia socjalne lub biurowe. Oprócz hal produkcyjnych mogą być to również obiekty handlowe. Warto pamiętać, aby antresola miała oddzielne wejście, ponieważ wtedy nie będzie naruszała ona ustalonych wcześniej ciągów komunikacyjnych. Otwarta powierzchnia ułatwia aranżację pomieszczeń i tworzenie pomieszczeń biurowych lub socjalnych. Dodatkowo umieszczając antresole wewnątrz obiektu, ułatwiona zostaje komunikacja z pozostałą częścią zakładu lub sklepu.wykona antresole na zamówienie

Montaż i budowa antresoli przez sprawdzonego wykonawcę

Późniejsza wygoda i bezpieczeństwo użytkowania antresoli zależy od poprawnego projektu i dokładnego montażu. Antresola na zamówienie jest wykonywana w elementach i dostarczana na plac budowy. Sam montaż polega na skręceniu poszczególnych elementów tak, aby konstrukcja zachowała sztywność i odporność na drgania. Wykonawca, który wykona antresole na zamówienie, sam dobiera techniki mocowań do materiałów, z jakich zbudowany jest obiekt. Jeżeli projekt zakłada antresolę zabudowaną do prac wykończeniowych, należy również ustawienie szkieletu i montaż przeszklenia, aby stworzyć powierzchnie biurowe. W przypadku dużej powierzchni antresoli musi być ona dodatkowo wsparta na dopasowanych słupach. W tym wypadku należy przewidzieć fundamenty dla takich elementów podtrzymujących szkielet, z jakiego składa się antresola na zamówienie.