Najciekawsze atrakcje Krakowa – co warto zobaczyć w byłej stolicy Polski?

Najciekawsze atrakcje Krakowa – co warto zobaczyć w byłej stolicy Polski?

Kraków to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce. Zachwyca swoim położeniem, wspaniałą architekturą, kulturą i wieloma atrakcjami turystycznymi, które warto zobaczyć.

Będąc w okolicach małopolski warto przede wszystkim odwiedzić:

  1. Wawel – to chyba najbardziej znany zabytek w Krakowie, przed laty odbywały się w nim liczne koronacje, śluby i pochówki największych monarchów Polski. Wśród wielu komnat i innych miejsc, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na Kaplicę i Dzwon Zygmunta, Święty Krzyż czy Krypty Królewskie.
  2. Kościół Mariacki – każdy turysta, który przyjechał do Krakowa z pewnością skierował swoje kroki w kierunku najbardziej znanego kościoła, znajdującego się na Runku Głównym. W środku można obejrzeć równie znany ołtarz Wita Stwosza.
  3. Smocza Jama – jest to bardzo popularna jaskinia znajdująca się pod Wawelem. Zwiedzać ją chcą szczególnie najmłodsi zafascynowani legendą o Smoku Wawelskim.
  4. Rynek Główny i jego podziemia – Rynek w Krakowie to jeden z najsłynniejszych, najpiękniejszych i największych rynków w całej Europie. Szczególną popularnością cieszą się Sukiennice, a także podziemna trasa, która pozwala turystą na poznanie wielu ciekawostek średniowiecznego miasta.
  5. Muzeum Inżynierii Miejskiej – powstało w miejscu, w którym kiedyś istniała pierwsza, krakowska zajezdnia tramwajowa. Można zobaczyć tam wiele ciekawych obiektów takich jak np. tramwaje, stare samochody, drukarki i inne cuda techniki.
  6. Tramwaj Papieski – kursuje on trasą, która pozwala na zwiedzenie punktów ważnych dla Papieża Jana Pawła II takich jak np. Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach.
  7. Rejs po Wiśle – bardzo ciekawym rozwiązaniem dla turystów jest rejs po Wiśle, możliwe jest skorzystanie z kilku statków, które oferują rejsy umożliwiające zobaczenie wielu ciekawych miejsc. Dodatkowo jest to wyjątkowo romantyczna oferta dla zakochanych.
  8. Okno Papieskie na ul. Franciszkańskiej – to bardzo znane okno, które znajduje się w Pałacu Biskupim, to tam zawsze pojawiał się Jan Paweł II podczas swoich pielgrzymek do Polski. Chętnie przemawiał do wiernych z tego właśnie okna, szczególnie cenne były jego nieplanowane wcześniej rozmowy z młodzieżą.
  9. Ulica Grodzka – to jedna z najbardziej istotnych ulic w mieście. To tam znajduje się Kościół Św. Apostołów Piotra i Pawła oraz Kościół Św. Andrzeja. Ulicą Grodzką można przejść z Rynku na Wawel.
  10. Muzeum Historyczne Miasta Krakowa – bardzo ciekawe miejsce i jedno z najstarszych muzeów w Polsce. W swoich zbiorach gromadzi wiele ciekawych eksponatów, które dotyczą kultury i historii Krakowa.

Kraków to z pewnością bardzo ciekawe miasto, które warto zwiedzić i lepiej poznać. Na turystów czeka bardzo dużo wspaniałych atrakcji.