Piękna po czterdziestce – jak dobrze wyglądać będąc 40+?

Piękna po czterdziestce – jak dobrze wyglądać będąc 40+?

Kobiety w każdym wieku chcą wyglądać świeżo i promiennie. Jednak im więcej lat mamy za sobą tym trudniej może nam być, utrzymać swoje piękno. Kobiety, które ukończyły czterdzieści lat, muszą nieco więcej uwagi poświęcić swojemu ciału, by nadal cieszyć się dobrym wyglądem. Sprawdź, co możesz zrobić, by być piękna po czterdziestce!

Dbaj o twarz

Jeżeli do tej pory nie stosowałaś maseczek, to czas się z nimi zaprzyjaźnić. Warto stosować je regularnie 2-3 razy w tygodniu. Dobierz kosmetyk odpowiedni do wieku i typu cery. Jeżeli masz cerę mieszaną, możesz jednocześnie nałożyć dwie maseczki – regulującą wydzielanie sebum na strefę T oraz nawilżającą na suchą skórę policzków. Pamiętaj również o skórze wokół oczu, która jest bardzo cienka i upływający czas szybko potrafi się na niej odcisnąć. Pamiętaj także o codziennym stosowaniu kremu przeciwzmarszczkowego. Kobieta może być piękna po czterdziestce, a niektóre panie właśnie w tym wieku ujawniają swoje prawdziwe piękno! Nie bój się o nie zawalczyć!

Walcz z cellulitem

Tak samo jak w przypadku maseczek, powinnaś zaopatrzyć się w peelingi do ciała. Po czterdziestce powinnaś wykonywać peeling 1-2 razy w tygodniu. To naprawdę się opłaca, bo peeling wspomaga walkę z cellulitem i odmładza ciało. Kobieta po czterdziestce wcale nie musi chować swoich wdzięków! Zadbaj o zgrabne i jędrne ciało, by cieszyć się nim jeszcze wiele lat! Zamiast peelingu możesz także stosować specjalną szczotkę do ciała. W sklepach znajdziesz takie, których używa się na mokro lub na sucho. Wykonywany nią masaż to sprawdzony sposób Azjatek na gładkie i jędrne ciało. Weźmy z nich przykład!

Nie zapominaj o włosach

Abyś była piękna po czterdziestce, musisz także zadbać o włosy. Łagodne oczyszczanie, nawilżanie i złuszczanie – skóra głowy potrzebuje tego samego co skóra twarzy. Od jej kondycji w dużej mierze zależy bowiem stan twoich włosów. Po czterdziestce bywają one osłabione, dlatego do mycia używaj delikatnych szamponów micelarnych – oczyszczają bardzo skutecznie, ale łagodnie. Po myciu możesz wmasować w skórę głowy specjalny lotion lub tonik, np. z szałwią, gdy się przetłuszcza lub żeń-szeniem jeśli wypadają ci włosy. Warto również raz w miesiącu udać się do fryzjera, który wykona profesjonalny pelling skóry głowy – pobudza krążenie, usuwa obumarły naskórek i pozostałości środków do stylizacji.

Zadbaj o piękno od środka

Aby być wciąż piękna po czterdziestce, ważna jest również dieta. Pij codziennie warzywne koktajle – taki napój to bomba witaminowa i eliksir młodości w jednym. Jedna szklanka koktajlu to dla skóry więcej niż garść suplementów diety, bo organizm łatwiej przyswaja witaminy z naturalnych źródeł. Rozpoczynając dzień od takiej dawki witamin i minerałów na pewno długo cieszyć się będziesz pięknym wyglądem!

Jak ubierać się po 40 r.ż.?

Kobietom po 40 roku życia często mówi się, że powinny ubierać się bardziej konserwatywnie i nosić ubrania bardziej odpowiednie dla ich wieku. Ale co, jeśli chcesz nosić coś innego? To prawda, że wraz z wiekiem kobiety mogą się zmieniać ich upodobania i preferencje. Ale to nie znaczy, że powinni przestać nosić ubrania, które lubią lub ubierać się tak, jak chce ich ktoś inny. O czym zatem warto pamiętać podczas kolejnych zakupów?

Kobiety powyżej 40 roku życia mają zazwyczaj większą sylwetkę, co oznacza, że ich ubrania również powinny być proporcjonalnie większe. Odpowiedni rozmiar zapewni idealną równowagę między komfortem a dopasowanym dopasowaniem. Kolejną ważną wskazówką jest to, że kobiety po 40 roku życia mają zwykle cięższe dłonie i stopy, więc będą chciały nosić buty i biżuteria, która nie obciąża.

Cenne wnioski dla kobiety powyżej 40 roku życia

Nie jest łatwo być szczęśliwym po czterdziestce. Nieustannie bombardują nas wiadomości o tym, że nasza skóra nie jest już tak gładka jak kiedyś, jak musimy schudnąć, a nasze włosy nie są tak lśniące. Trudno nie porównywać się z innymi i myśleć, że jesteśmy od nich mniej atrakcyjne. Są jednak sposoby, dzięki którym po ukończeniu 40. roku życia nadal możesz prowadzić satysfakcjonujące życie – nawet jeśli nie wyglądasz już jak ludzie z gazet lub telewizji.

10 sposobów na zachowanie zdrowia jako kobieta powyżej 40 roku życia:

  1. Ćwicz regularnie;
  2. Stosuj zbilansowaną dietę;
  3. Wysypiaj się;
  4. Zarządzaj stresem;
  5. Unikaj palenia;
  6. Pij z umiarem;
  7. Zrób coroczne badania kontrolne;
  8. Zadbaj o swoją skórę;
  9. Utrzymuj swoją wagę w ryzach;
  10. Dużo odpoczywaj.

Trudno nie porównywać się do innych i myśleć, że jesteśmy od nich gorsi. Grunt to jednak nie dopuszczać do siebie takich myśli i akceptować samą siebie.