Majówka w Czechach

Majówka w Czechach

Jeżeli w twoich planach jest majówka w Czechach podpowiadamy, gdzie warto się udać. Miłośników aktywnego wypoczynku oraz zwiedzania zachwycą wybrane przez nas atrakcje. Już teraz zaplanuj swoją majówkę w Czechach!

Południowe Morawy

Południowe Morawy to idealne miejsce na majówkę w Czechach. Ta pagórkowata kraina zwana jest Słowiańską Toskanią, bo królują tu dostojne zamki oraz malownicze winnice. Słynne piwniczki winne znajdują się w rejonie Znojma i zapraszają na degustację. W samym mieście zwiedzisz m.in.: Muzeum Moraw Południowych i zmierzysz się z miejskimi podziemiami. W urokliwym Mikulovie wybierz się na zamek, gdzie stoi beczka na wino o pojemności 135 tys. Butelek! Z miasteczka możesz pójść na spacer na Świętą Górkę, jedno z najstarszych miejsc pielgrzymkowych w Czechach.

Spędzając majówkę w Czechach warto także zobaczyć godny podziwu zespół parkowo-pałacowy Lednice-Valtice. Pałac w Valticach jest barokowy, a zamek w Lednicach zbudowano w stylu nowogotyckim. Atrakcją Valtic jest także unikatowy labirynt podziemnych korytarzy łączących piwnice winne. W Brnie natomiast zwiedzisz zamek Spilberk ze słynnymi lochami i modernistyczne wille.

Czeski Raj

Majówka w Czechach to wspaniała okazja by zwiedzić unikatowe w tym regionie Bozkowskie Jaskinie Dolomitowe. Na górze Kozakov odwiedzisz muzeum kamieni, a w kamieniołomie może uda ci się znaleźć piękny agat. W rezerwacie Skały Prachowskie przespacerujesz się wśród fantastycznych formacji skalnych i wąwozów. Możesz także wdrapać się na ruiny Trosky, które wyglądają, jak rogi diabła – podobno to właśnie tutaj znajduje się wejście do piekła. Spędzając majówkę w Czechach odwiedź także Hruboskalsko, znane miasto skalne. Stoi tu też zamek Valdstejn, uważany za najstarszy w regionie. W Jicinie spotkasz Rumcajsa! Jest tu jego zakład szewski i poświęcona jego postaci interaktywna wystawa. Niedaleko Czeskiego Raju znajduje się skalne miasto Adrspach o ścianach sięgających 100 metrów.

Trójkąt kurortów

Klimatyczną uzdrowiskową architekturą zachwycą cię Karlowe Wary, Mariańskie Łaźnie i Franciszkowe Łaźnie. Możesz delektować się tu leczniczymi wodami mineralnymi i korzystać z zabiegów. Majówkę w Czechach wzbogać o wycieczkę do Klasztoru Tepla z kolekcją cennych pierwodruków. Zajrzyj też do zamku Becov z relikwiarzem św. Maura – to drugi pod względem wartości zabytek złotniczy w Czechach. Warto także odwiedzić miasto Cheb, gdzie stoi 11 średniowiecznych domów kupieckich – są one śliczne, jak z obrazka!

Majówka w Czechach może być naprawdę wspaniałym przeżyciem. Już teraz zaplanuj, co zwiedzisz będąc w tym pięknym kraju, by będąc na miejscu od razu rzucić się w wir podróży!