Ochrona środowiska to wymóg naszych czasów

Ochrona środowiska to wymóg naszych czasów

Najpóźniej w 2021 roku w żadnym kraju Unii Europejskiej nie napijemy się mrożonej herbaty, koktajlu z truskawek lub drinka przy pomocy plastikowej słomki. Zastąpią je słomki papierowe, w które można już teraz zaopatrzyć się w naszym sklepie internetowym.

Ochrona środowiska to wymóg naszych czasów

Ochrona środowiska i zachowania proekologiczne, to obecnie nie tylko moda, ale przede wszystkim bezwzględny wymóg naszych czasów. Jak jest to ważne, świadczy o tym fakt, że ratowanie środowiska to również jeden z priorytetów działania Unii Europejskiej. Według jej wytycznych, trzeba walczyć nie tylko z ociepleniem klimatu, ale i wszechobecnym plastikiem zatruwającym ludzi, rośliny i zwierzęta. I nasza oferta jest zgodna z tymi trendami.

Do ludzkich organizmów plastik trafia na przykład wraz z piciem napojów w takich opakowaniach lub używaniem plastikowych sztućców, talerzy, kubków lub właśnie słomek. Natomiast do zwierząt trafia, gdy wyrzucamy takie plastikowe odpady, gdzie popadnie.

Gdyby nie ten zakaz w oceanach byłoby więcej plastiku niż ryb

Bardzo dużo plastiku jest w morzach i oceanach. Jednym z powodów wprowadzonego zakazu stosowania plastikowych słomek, talerzy lub kubków było ostrzeżenie Światowego Forum Gospodarczego z którego wynikało, że jeżeli wciąż wyrzucalibyśmy plastik do morza w takim tempie, jak dotychczas, to w 2050 roku na świecie będzie go więcej niż ryb w oceanach.

Zakaz stosowania między innymi plastikowych słomek został przegłosowany przez Parlament Europejski w Strasburgu w marcu tego roku. W Polsce taki przepis zostanie wprowadzony za dwa lata.

Nasi klienci nie muszą czekać do 2021 roku

Korzystając z oferty naszego sklepu internetowego, nasi klienci nie muszą czekać do 2021 roku, aby przyczynić się do ratowania środowiska naturalnego. Mogą to zrobić już dziś zaopatrując się u nas w słomki papierowe, będące doskonałym zamiennikiem tych plastikowych. Nasza oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i kupujących hurtowo.

Papierowe słomki w 25 wzorach i kolorach

Dostępne w naszym sklepie słomki papierowe są całkowicie biodegradowalne. Ich stosowanie jest w pełni proekologiczne. Nikogo i niczego nie zatruwają, bo doskonale nadają się do recyklingu i są kompostowalne.

Na pewno każdy znajdzie u nas coś dla siebie, ponieważ posiadamy w ofercie słomki papierowe w 25 wzorach i kolorach, które doskonale nadają się do stosowania w gospodarstwach domowych i pubach oraz restauracjach.

Zapraszamy do współpracy.