Odzyskiwanie danych z dysków USB po uszkodzeniu

Odzyskiwanie danych z dysków USB po uszkodzeniu

Bardzo często zdarza się, że dane z dysków USB zostają usunięte. Jest to spowodowane nierozwagą lub po prostu błędem. Niekiedy nawet nie zauważy się, że jakieś dane zostały usunięte, a po czasie kiedy chce się do nich wrócić to okazuje się, że ich po prostu nie ma. Co w takim wypadku robić i jak działać. O tym będzie w dalszej części tekstu.

Problemy z danymi

Najczęściej spotyka się problem kiedy dane zostały po prostu usunięte przypadkowo, tak jak zostało to opisane we wstępie. Jednak jest także inny rodzaj błędu, kiedy to nie można na dysku zapisać żadnych danych, a także jest problem z odzyskaniem części z nich. Wiele dysków zewnętrznych USB ma to do siebie, że jeśli upadną albo po prostu nie są przetrzymywane w odpowiednich warunkach to zaczynają szwankować. O takich przypadkach słychać naprawdę często i nie jest to nic dziwnego, bo niech pierwszy rzuci kamień ten, komu nigdy nie spadł dysk lub telefon. Jeśli występują jakieś problemy z dyskiem to wskazane jest od razu pobranie z niego danych, jeśli tego nie zrobimy, to po jakimś czasie może okazać się to niemożliwe.

Co zrobić kiedy dane zostaną usunięte

W wielu przypadkach jeśli dane zostaną usunięte i nie jest to mechaniczny problem z dyskiem to wystarczą programy, dzięki którym będzie można w łatwy sposób przywrócić pewne pliki. Opisy tych programów są w internecie, a przykładowe z nich to:

– Abelssoft Undeleter,

– StrongRecovery,

– Advanced Disk Recovery.

Jeśli pliki zostały przypadkowo usunięte to skorzystanie z tych programów pozwoli je przywrócić.

Odzyskiwanie danych z dysków USB w przypadku usterki

Niestety zdarza się, że pliki nie są możliwe do odczytania, ponieważ wystąpiła usterka mechaniczna. W internecie będzie można znaleźć programy, które podobno pomagają w tych przypadkach, jednak mija się to z prawdą. Najlepszą opcją dla osób, które chcą odzyskać dane z dysku USB, który jest uszkodzony jest po prostu udanie się do serwisu https://wolainfo.pl/odzyskiwanie-danych-z-dyskow-usb/. W takim miejscu osoby kompetentne zajmą się dyskiem. Posiadają one bardzo rozwinięte narzędzia, a przede wszystkim odpowiednią do tego wiedzę i jeśli dysk nie jest bardzo uszkodzony to odzyskają wszystkie dane, których potrzebuje klient.

Podsumowując, lorzystanie z dysków USB jest bardzo pomocne w wielu przypadkach. Jednak warto zadbać o to, żeby nie był narażone na różnego rodzaju usterki mechaniczne. Jeśli występuje problem z odczytem danych z dysku to warto od razu przerzucić pliki w inne miejsce, ponieważ może być to wstęp do trwałego uszkodzenia, a wtedy będzie trzeba udać się do serwisu, który odzyska dane.