Toruń – tak wiele atrakcji w jednym miejscu

Toruń – tak wiele atrakcji w jednym miejscu

Toruń to jedna ze stolic Kujaw i Pomorza. Historyczne losy związane z tym miastem miały znaczenie w kształtowaniu dziejów Polski. Toruń niewątpliwie powinien kojarzyć się z zakonem Krzyżackim. To wiele zabytkowych miejsc i ważnych postaci. Dzisiejszy Toruń to miasto o znaczeniu międzynarodowym. Posiadający wysokiej klasy walory turystyczne. Co roku wiele tysięcy turystów przybywa do tego miasta.

Toruń  oferuję wiele atrakcji

Przed wyjazdem każdy z nas powinien, zaznaczyć na swojej mapie miejsc podróży największy ośrodek astronomii obserwacyjnej. Największe centrum w Polsce i jedno z największych w Europie  jest Centrum Astronomii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. To niezwykłe centrum obejmuje katedrę Astronomii, Astrofizyki oraz Radioastronomii. Podczas zwiedzania zobaczymy dwa największe radioteleskopy w Polsce. W centrum został stworzony, również układ słoneczny, który rozmiarowo dostosowany do parku pozwala na odkrycie Wszechświata. Podróż do tak magicznego miejsca jakim, jest Obserwatorium, niewątpliwie zabierze każdego z nas w międzygwiezdną podróż oraz zdradzi tajemnice astronomii.

Kolejnym ważnym punktem na naszej mapie podróży będzie zapoznanie się z nieodłączną częścią historii Torunia. Tworzy ją jeden z najsłynniejszych i największych astronomów – Mikołaj Kopernik. Najwybitniejszy toruńczyk, który zatrzymał Słońce i Niebo, a ruszył Ziemie jest dumą tego miasta. Na Rynku Staromiejskim możemy podziwiać jeden z najstarszych pomników słynnego astronoma. Brązowa statua mająca 165 lat jest wizytówką Torunia i miejscem spotkań nie tylko turystycznych ale i towarzyskich. Osoba Mikołaja Kopernika jest wartą poznania, a dzięki przybyciu i zobaczeniu Torunia jest to możliwe.

Każdy z nas zna smak piernika

Pierniki toruńskie już od minionych wieków były uznawane za dzieła sztuki. Ten niezwykły przysmak to tradycja miasta Toruń. Każdy odwiedzający miasto powinien posmakować tego specjału. Kierunek jest jeden – Muzeum Toruńskiego Piernika. W tym miejscu możemy podziwiać pierniki, które śmiało nazwać można sztuką, ale również „Ty sam możesz zostać cukiernikiem”. W muzeum każdy ma możliwość wykonania własnego piernika oraz jego degustacji. Toruń nie zapomina o najmłodszych smakoszach.

Miasto wieczorową porą jest jeszcze piękniejsze

Oprócz wielu atrakcji na Starówce warta uwagi jest Panorama Nadwiślańska Torunia. Jest to piękne miejsce na brzegu Wisły, które wprowadzi Cię w romantyczny nastrój. Jest to najpopularniejszy widok Torunia. Magię tego miejsca podkreśla nocna iluminacja. Warto udać się na spacer i poczuć niesamowity urok tego miejsca.