Kredyt na wesele – czy warto?

Kredyt na wesele – czy warto?

Czy opłaca się brać kredyt na wesele?

Odpowiedź na to pytanie, podobnie jak w wielu innych przypadkach, może być tylko jedna: to zależy.

Prawdą jest, że kredyt gotówkowy w kontekście wesela to pomysł nieco kontrowersyjny. Wiele jest argumentów przemawiających za tym, aby go nie brać. Jest jednak jeden szczególny powód, o którym warto pomyśleć przed odrzuceniem tego pomysłu. Wesele to ważny i wyjątkowy dzień. Dla wielu – jedyny taki w życiu. Czyż nie warto zadbać, aby był on szczególny? W wielu przypadkach młoda para stara się pogodzić swoje oczekiwania z potrzebami i oczekiwaniami ze strony gości. Czy tego chcemy, czy nie, musimy brać pod uwagę innych ludzi przy organizacji tak dużej imprezy. Wesele dla przeciętnych polskich nowożeńców wiąże się z szeregiem różnych kompromisów pomiędzy tym, czego pragną, co wolno, co można, co wypada… Warto się postarać, aby problem ograniczonych środków nie zmusił nas do kolejnego kompromisu – pomiędzy tym, czego pragniemy, a tym, na co nas stać.

Jak zaoszczędzić na organizacji wesela?

Jak wiadomo, są pewne rzeczy, na których można zaoszczędzić przy organizacji wesela. Są jednak takie, na których oszczędzać nie warto. Do ślubu nie trzeba jechać najdroższym samochodem, na salę nie musimy przylecieć helikopterem, a sztuczne ognie, choć piękne, nie są obowiązkowe tego dnia. Warto jednak zainwestować w wysokiej jakości obrączki, bo są na całe życie, w porządny zespół lub DJ-a, bo to dzięki nim goście będą się świetnie bawić i tworzyć wspomnienia, oraz w dobrego fotografa, który to wszystko uwieczni (przecież nie chcecie po weselu zastanawiać się, jakim cudem nie ma ani jednego dobrego zdjęcia do powieszenia na ścianie?).

Jak sfinansować wesele?

Wiele osób przestrzega przed braniem kredytu, jednak pamiętajmy – kredyt jest dla ludzi. Do kredytu gotówkowego na wesele marzeń należy podejść rozsądnie. Trudno mówić o braniu kredytu, jeśli oboje państwo młodzi nie pracują, nie mają żadnych oszczędności, a pragną zorganizować dwudniowe wesele dla 300 osób w najdroższej sali w województwie. Jednak często młodzi ludzie odkładają swój ślub o kilka lat, aby wyprawić imprezę, która odpowiada ich potrzebom, gdyż brakuje im określonej sumy pieniędzy, którą planują odłożyć. Tymczasem nie ma nic złego w odwróceniu kolejności. Można wziąć ślub bez wyrzeczeń i sfinansować wesele kredytem. Dla pracujących osób tego typu zobowiązanie nie będzie problemem. Nawet nie odczują różnicy, czy odkładają na wesele, czy właśnie je spłacają – a cel jest zrealizowany o wiele szybciej.

 

Jak widać, w wielu przypadkach finansowanie wesela kredytem jest pomysłem wartym rozważenia. Niech ten ważny, wyczekiwany dzień będzie piękny i zapamiętany dokładnie tak, jak go sobie wymarzyliśmy. Nie warto odkładać życia na potem.