Jak wybrać sofę do salonu

Jak wybrać sofę do salonu

Jeśli potrzebujesz wygodnego, wielofunkcyjnego mebla do salonu, świetnie sprawdzi się sofa z funkcją spania. Taki mebel pełni funkcję wypoczynkową w ciągu dnia, ale także po rozłożeniu umożliwia funkcję spania. Druga funkcja jest bardzo przydatnym elementem jeżeli przyjadą do nas goście na kilka dni. Przy wyborze takiego mebla trzeba kierować się kilkoma kategoriami.

Tapicerka

Przy wyborze tapicerki mebla prócz naszych upodobań i gustów powinniśmy kierować się tym czy posiadamy w domu dzieci i zwierzęta. Istnieję rodzaje tapicerek które są łatwe w utrzymaniu czystości. Materiałem łatwym w utrzymaniu czystości i higieny na pewno jest skóra, jednak jest ona wrażliwa na uszkodzenia mechaniczne, więc właściciele kotów powinni raczej wybrać tkaninę która nie posiada widocznego splotu przez co ciężej jest ją zaciągnąć. Istnieją też materiały nowej generacji które są wodoodporne i łatwe w czyszczeniu.

Wypełnienie

Kolejną ważną rzeczą przy wyborze sofy jest to co posiada w środku. Tutaj powinniśmy kierować się głównie tym w jaki sposób chcemy wykorzystywać mebel, czy jesteśmy nastawieni na częste wizyty gości i spanie na nim, czy ma pełnić funkcję wypoczynkową w ciągu dnia. Pianka jest materiałem tanim i na pewno nie nadwyręży naszego budżetu, jednak nie jest to materiał bardzo wytrzymały, szczególnie jeżeli zastosowana pianka jest gorszego rodzaju. O wiele lepszym wyborem są tu sprężyny które w sofach z funkcją spania występują w dwóch rodzajach. Pierwszym są sprężyny faliste które zwiększają trwałość mebla i jego wygodę, jednak ciężar nie jest rozkładany powierzchniowo, a na poszczególne sprężyny. Drugimi są sprężyny bonell. Ten rodzaj sprężyn o wiele bardziej zwiększa wygodę i włość, jest więc najbardziej godny polecenia. Ciężar rozkładany jest na sprężynach które są ze sobą połączone, przez co nie nadwyręża to konstrukcji mebla. Konstrukcja owych sprężyn zapewnia też dużą wygodę i komfort w użytkowaniu. Te sprężyny używane są też w materacach do spania. Cechuje je duża sprężystość i trwałość.

Wygląd

Ostatnie i najważniejsze kryterium podczas wyboru takiej sofy. Oczywistym jest to, że nasz nowy mebel ma nam się podobać i musi pasować do naszego wnętrza. Jednak przejmując się wyborem sofy która będzie wytrzymała i wygodna w czyszczeniu możemy o tym zapomnieć. Tapicerka i wypełnienie kanapy oczywiście są bardzo ważne, ale nie możemy zapominać o naszych preferencjach, aby z biegiem czasu nie uważać zakupu za nieudany. Przede wszystkim wygląd mebla powinien nam odpowiadać i cieszyć nasze oko.