Na czym polega depilacja laserowa i jak działa?

Na czym polega depilacja laserowa i jak działa?

Dla wielu osób niechciane owłosienie może być źródłem dużego stresu, niezadowolenia i dyskomfortu. Nic więc dziwnego, że często pojawiają się pytania o najlepsze sposoby na to, aby się takiego niepożądanego owłosienia z różnych części ciała pozbyć. Szczególnie wartym uwagi sposobem jest depilacja laserowa, która zdaje się ciągle tylko zyskiwać na popularności. Oferowana jest przez liczne kliniki medycyny estetycznej  w całym kraju.

Już sama nazwa zabiegu daje pewne wskazówki odnośnie do tego, jak on przebiega, natomiast warto pochylić się nad tym tematem na dłużej. Pozwoli to rozwiać pewne niepotrzebne wątpliwości i obawy, które wynikają głównie właśnie z niewiedzy odnośnie do specyfiki depilacji laserowej. Wszystko, co najważniejsze, wyjaśnimy poniżej!

Na czym polega i do czego służy depilacja laserowa?

Głównym wyróżnikiem depilacji laserowej i tym, co odróżnia ją od chociażby golenia włosów maszynką, jest jej bardzo wysoka skuteczność i trwałość osiągniętych efektów. Decydując się na depilację laserową nie trzeba martwić się o to, że za kilka dni włosy pojawią się ponownie.

Poprzez depilację laserową można pozbyć się owłosienia między innymi z różnych miejsc na twarzy (choćby z okolic górnej wargi), ale też pleców, brzucha, dłoni, karku czy niemal dowolnego innego miejsca na ciele. To od klienta zależy, z jakich lub jakiego obszaru włosy zostaną usunięte – dla oszczędności czasu można poprosić o depilację kilku miejsc w ramach jednego zabiegu.

Warto także poruszyć kwestię tego, jak przebieg zabiegu odczuwa klient. Co niezwykle istotne, depilacja laserowa Łódź jest zabiegiem wręcz bezbolesnym, więc bez obaw mogą się na niego decydować również ci, którzy nie charakteryzują się dużą odpornością na ból i z tego względu depilacji się obawiali.

Jak działa depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje, jak łatwo się domyślić, laser – a konkretnie jego precyzyjnie kierowane na włosy wiązki. Wiązka światła lasera wchodzi w interakcję z melaniną, która odpowiada za ciemny kolor włosów (chociaż warto podkreślić, że zabieg depilacji laserowej jest skuteczny zarówno dla włosów jasnych, jak i ciemnych).

Kumulowanie ciepła pozwala zniszczyć mieszki włosowe przy jednoczesnym zachowaniu pełnego bezpieczeństwa i komfortu klienta. Można się zastanawiać, jak to możliwe, że wiązka światła lasera niszczy włos, a nie niszczy ani nie uszkadza skóry znajdującej się w pobliżu? Wynika to z dużej precyzji urządzenia i zastosowania nowoczesnej technologii, w tym modułu pozwalającego na schładzanie skóry na bieżąco podczas trwania zabiegu.