Zadbaj o włosy w domu

Zadbaj o włosy w domu

Każda kobieta marzy o mocnych i lśniących włosach, które nie będą wypadały, puszyły się ani zbyt szybko przetłuszczały. Obecnie w sklepach kosmetycznych albo w aptekach można kupić wiele preparatów wzmacniających, jednak nie od dziś wiadomo, że najskuteczniejsza i najzdrowsza jest medycyna domowa, oparta na naturalnych produktach. Przede wszystkim nie obciąża ona włosów, nie nadaje efektu sztuczności, nie jest także kosztowna. Zatem warto poznać najbardziej popularne i skuteczne domowe sposoby na piękne włosy:

Maski wzmacniające – można je przygotowywać z własnych i sprawdzonych produktów, które nie zawierają żadnych ciężkich substancji chemicznych. Do najpopularniejszych należą: maseczka z tłustego mleka lub śmietany oraz maseczka z kurzego jaja. Pierwsza jest przede wszystkim nawilżająca, natomiast druga pełni funkcję wzmacniającą. Pierwszą nakłada się na włosy, przykrywa czepkiem foliowym i owija ciepłym ręcznikiem, a następnie trzyma tak ok. pół godziny. Po takim czasie włosy otrzymają zdrową dawkę nawilżenia, będą się ładnie układały i mniej wypadały. Natomiast maskę z jajka nakłada się w podobny sposób, tylko podczas jej przygotowania należy pamiętać o roztrzepaniu żółtka i nałożeniu go od nasady aż po końce włosów. Dzięki temu zabiegowi kosmyki staną się zdecydowanie gęstsze i mocniejsze.

Płukanki – kolejnym z domowych sposobów na poprawienie kondycji włosów są płukanki, przygotowuje się je –podobnie jak maseczki – ze składników spożywczych lub innych łatwo dostępnych produktów. Doskonałe do tego będą różne zioła dostępne w sklepie, aptece (w wersji już ususzonej) lub po prostu świeżo zebrane. Bardzo bogate w składniki odżywcze są: rumianek, cynamon, majeranek, goździki. Należy najpierw zaparzyć je w gorącej wodzie, a następnie wypłukać w niej włosy, po czym przemyć jeszcze raz szamponem.

Herbatki – błędem jest myślenie, że o włosy i inne elementy wyglądu należy dbać wyłącznie od zewnątrz. Włosy można nawilżyć oraz wzmocnić, poprawić ich kondycję poprzez jedzenie odpowiednich produktów. Jednym z nich jest pokrzywa – oczywiście zjedzenie jej w całości nie jest możliwe, ale picie naparu lub herbatki będzie doskonałą terapią dla zmęczonych i zniszczonych włosów.

Unikanie przesuszenia – jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez kobiety i przyczyniających się do niszczenia włosów jest używanie wszelkiego rodzaju suszarek, lokówek, prostownic. Oczywiście każda kobieta chce pięknie wyglądać, więc nawet fryzura musi być ułożona idealnie, ale warto pamiętać, że jest to niesamowicie szkodliwe dla struktury włosów, przesusza je i osłabia. Niekoniecznie trzeba rezygnować z tego sposobu modelowania włosów, ale na pewno warto go ograniczyć, a kiedy już konieczne jest prostowanie lub kręcenie – powinno się użyć specjalnych produktów ochraniających włosy, takich jak. np. jedwab w płynie. Można go dostać a aptece lub w sklepie kosmetycznym i nakładać przed każdym tego typu zabiegiem.