Medycyna niekonwencjonalna – co to jest?

Medycyna niekonwencjonalna – co to jest?

Medycyna niekonwencjonalna znajduje dzisiaj coraz większe rzesze zwolenników. Być może ze względu na to, że pojawia się coraz więcej chorób, wobec których współczesna nauka jest bezsilna. Dodatkowo istnieją niewyjaśnione stany duszy określane mianem opętania. Dlatego zawody jak jasnowidz, egzorcysta, bioenergoterapeuta, stają się coraz bardziej opłacalne. Przede wszystkim jednak medycyna niekonwencjonalna wabi nas aurą tajemnicy, której głównym składnikiem, jak mogłoby się wydawać, jest wiara.

Społeczeństwo polskie coraz częściej korzysta z usług uzdrowicieli takich jak: bioenergoterapeuta. Swoje popyt na swoje umiejętności znajdują w kryminalistyce, czy realizacji niekonwencjonalnych metod profilaktyki i leczenia takich jak: biorezonans, doradztwo życiowe, czy świecowanie i konchowanie uszu. Takie zabiegi mają nie tylko poprawić nasze samopoczucie, ale także rozwiązać kłopoty zdrowotne i psychiczne.

Biorezonans to sztuka profilaktyczna, która wykorzystuje oddziaływanie pól magnetycznych i elektrycznych na organizm ludzki. Powszechnie wiadomo, że takie pola istnieją i mają ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie człowieka. Chociażby żyły wodne, których obecność wydatnie wpływa na naszą kondycję psychofizyczną.

Nie zbadane są możliwości ludzkiego mózgu. W zależności od wyznania jest to karma, dusza, czy psychika. Podobno nie wykorzystujemy nawet połowy potencjału naszego mózgu. Niewyjaśnione stany świadomości nierzadko nazywane są opętaniem. W takich wypadkach wielu korzysta z usług ludzi jak egzorcysta, jasnowidz. Działalność znachorów jak jasnowidz, egzorcysta, czy bioenergoterapeuta jest wciąż mocno komentowana i budzi mnóstwo wątpliwości.

W Polsce prowadzi działalność wielu specjalistów medycyny niekonwencjonalnej. Czy jest to jasnowidz, bioenergoterapeuta, czy egzorcysta, wyboru powinniśmy dokonywać ostrożnie, gdyż obok prawdziwych specjalistów szerzą swoją praktykę przestępcy. Przed skorzystaniem z jakiegokolwiek zabiegu, warto zweryfikować kompetencje lekarza.