Jak dbać o dłonie?

Jak dbać o dłonie?

Należy mieć świadomość, że dłonie są pewnego rodzaju kobiecą wizytówką. Nikogo nie powinien zatem dziwić fakt, że panie przykładają szczególną uwagę do ich pielęgnacji. Koniecznie trzeba zaznaczyć, że dłonie są każdego dnia narażone na oddziaływanie czynników zewnętrznych. Wymagają zatem wyjątkowej ochrony oraz pielęgnacji. W jaki sposób najlepiej zatroszczyć się o ich piękno?

Dlaczego warto dbać o dłonie?

Jak wiadomo dłońmi ludzie wykonują zdecydowaną większość codziennych czynności. Oznacza to, że są one praktycznie cały czas narażone na bardzo szkodliwe działanie. Nie wszyscy wiedzą, że słońce, wiatr, a także kontakt z wodą nie tylko zagrażają skórze rąk, ale również mogą przyczynić się do przyspieszenia procesów związanych ze starzeniem. Godny uwagi jest również fakt, że specyficzna budowa dłoni powoduje, że są one delikatne i wrażliwe. Warto również wiedzieć, że w przeciwieństwie do skóry twarzy oraz innych części ciała, omawiana skóra dłoni jest pozbawiona gruczołów łojowych od strony dłoniowej. Z kolei od strony grzbietowej jest ich stosunkowo mało. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że dzięki temu można wykonywać bardzo precyzyjne czynności. Należy jednak zaznaczyć, że brak płaszcza lipidowego sprawia, że skóra jest pozbawiona naturalnej warstwy ochronnej. Ponadto u szczupłych osób na dłoniach występuje praktycznie zanik tkanki tłuszczowej. Może to przyczynić się do problemów z krążeniem krwi. Jak zostało już wspomniane wcześniej dłonie są wizytówką kobiety. Warto wiedzieć, że omawiany estetyczny szczegół może powiedzieć bardzo dużo nie tylko o elegancji, ale również charakterze.

Mycie dłoni “z głową”

Zdecydowana większość osób pamięta o myciu rąk po sprzątaniu, spacerze czy wizycie w toalecie. Ludzie przeważnie nie zwracają jednak uwagi czym dokładnie myją ręce. Godny uwagi jest fakt, że środki stosowane do codziennej higieny są jednym z bardziej istotnych aspektów oddziałujących na kondycję skóry. Osobom, które są zainteresowane ochroną swoich dłoni przed ewentualnym przesuszeniem rekomendowane jest stawianie na produkty delikatnie natłuszczające, które są wzbogacone naturalnymi olejami, witaminami. Świetnym rozwiązaniem może być także zaopatrzenie się w delikatne mydła dla dzieci.

Warto mieć pod ręką krem

Kobieta zawsze powinna mieć w swojej torebce krem przeznaczony do rąk. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że każdy kontakt dłoni z wodą będzie zaburzał równowagę skóry. Mogą oczywiście ją wspomagać odżywcze i nawilżające kosmetyki. Zalecane jest smarowanie rąk przynajmniej kilka razy dziennie. Według specjalistów wspomnianą czynność powinno się wykonywać po każdym umyciu. Nie ma w tym przypadku znaczenia temperatura powietrza, wiek czy pora roku. Godny uwagi jest fakt, że zmęczona skóra będzie potrzebowała podczas lata nawilżenia oraz regeneracji. Z kolei zimą skórze dłoni będzie potrzebne właściwe natłuszczenie i ochrona przed zimnem. Należy mieć świadomość, że najbardziej nowoczesne produkty na rynku zawierają w swoich składach bardzo dużą liczbę dobroczynnych substancji, dzięki którym kobieta będzie mogła wspomóc pielęgnację skóry. Świetnym rozwiązaniem może być krem do rąk wzbogacony połączeniem mocznika i kwasu hialuronowego. Panie będą miały wtedy pewność, że skóra jest skutecznie nawilżana.

Noszenie rękawiczek

Kobiety, które chcą zadbać o skórę swoich dłoni muszą zaprzyjaźnić się w rękawiczkami. Mechaniczna ochrona rąk ma zdecydowanie większe znaczenie, niż mogłoby się wydawać. Zakładane rękawiczek powinno być zatem naturalnym kobiecym odruchem. Jak wiadomo noszenie wspomnianego elementu garderoby podczas zimy jest oczywiste. Paniom wydaje się jednak, że zakładanie ich przy wykonywaniu prac domowych jest tylko niepotrzebną fanaberią. Godny uwagi jest jednak fakt, że dłonie będą potrzebowały dodatkowej ochrony zarówno od mrozu, jak i kurzu czy drażniących substancji. Rekomendowane jest zaopatrzenie się w gumowe rękawiczki przed przystąpieniem do sprzątania łazienki czy zmywania. Z kolei podczas zamiatania czy wycierania kurzów należy założyć rękawiczki bawełniane. Nie można oczywiście zapomnieć o właściwym zabezpieczeniu dłoni w trakcie jazdy na rowerze czy biegania na świeżym powietrzu.

Jak dbać o pielęgnację dłoni w domowych warunkach?

Kobieta powinna także podarować swoim dłoniom regeneracyjny zabieg w warunkach domowych. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że bardzo ważnym aspektem w trosce o kondycję skóry będzie jej regularne złuszczanie. Świetnym rozwiązaniem będzie zatem wykonanie przynajmniej raz w tygodniu prostego peelingu na bazie oliwy z oliwek i cukru. Godny uwagi jest fakt, że wspomniany zabieg może bardzo pomóc w pozbyciu się martwego naskórka. Z kolei dłonie będą odświeżone i gładkie. Należy mieć świadomość, że przygotowana w ten sposób skóra będzie znacznie bardziej podatna na działanie różnego rodzaju składników odżywczych, które znajdują się w składzie wysokiej jakości preparatów pielęgnacyjnych. Rekomendowane jest również po peelingu posmarowanie dłoni grubszą warstwą kremu. W przypadku, gdy zabieg zostanie wykonany wieczorem, wspomniany krem można bez większego problemu zastosować przed snem. Nie można oczywiście zapomnieć o nałożeniu na dłonie bawełnianych rękawiczek. Dzięki temu poszczególne składniki kremu będą zdecydowanie intensywniej pracować na piękno kobiecych dłoni.

Zdrowa dieta

Warto wiedzieć, że zewnętrzne działania pielęgnacyjne nie zawsze będą wystarczające. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zarówno na kondycję dłoni, jak i paznokci bardzo negatywnie będą oddziaływały różnego rodzaju restrykcyjne diety odchudzające. Panie przeważnie mają wtedy niedobory istotnych mikroelementów i witamin. Kobiety, które chcą posiadać piękne dłonie muszą zadbać o zbilansowaną dietę. Bardzo istotne znaczenie będzie miało także regularne picie wody. Rekomendowane jest spożywanie przynajmniej 1,5 litra dziennie. Jeżeli skóra nie będzie właściwie nawilżona od środka, spodziewanych rezultatów nie przyniosą nawet luksusowe zabiegi SPA.

Jak dbać o suche i zniszczone dłonie?

Należy mieć świadomość, że istnieją domowe sposoby na przesuszone dłonie. Doskonałym przykładem może być oliwa z oliwek. Warto uraczyć swoje dłonie kąpielą z takich składników, jak: 2 kapsułek witaminy A+E, sok z cytryny, oliwa z oliwek. Zalecane jest moczenie dłoni w tej miksturze przez 10-15 minut. Następnie wystarczy osuszyć je ręcznikiem. Kolejnym świetnym sposobem może być peeling z cukru. Wystarczy przygotować mieszankę, która będzie składała się z oliwy z oliwek oraz cukru. W pierwszej kolejności trzeba wetrzeć przygotowany peeling z cukru na dłonie. Kolejnym etapem będzie opłukanie ich pod bieżącą wodą. Na końcu wystarczy wetrzeć krem nawilżający w dłonie. Kobieta powinna dostrzec różnice od razu po wykonanym zabiegu. Rekomendowane jest również wypróbowanie maseczki. Należy w tym celu połączyć żółtka z twarożkiem. Wystarczy przygotować naturalny twaróg, żółtka, a także kilka kropel oliwy z oliwek. Mieszanina tych składników będzie skuteczną maseczką na spierzchnięte dłonie. Następnie wystarczy odczekać około 15 minut i zmyć maseczkę.

Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszy się okład ziemniaczany. Najpierw trzeba ugotować ziemniaki w mundurkach, a później rozgnieść je. Należy pamiętać o dodaniu mleka i żółtka. Wystarczy nałożyć ciepły kompres na dłonie, owinąć gazą i pozostawić na kwadrans. Bardzo istotne znaczenie będzie miało dokładne umycie rąk pod letnią wodą. Wysuszone dłonie będą nie tylko zdrowe, ale również piękne. Można również zastosować zabieg parafinowy. Przedstawicielka płci pięknej nie powinna mieć większego problemu z jego samodzielnym wykonaniem. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że wspomniana parafina jest produktem niezwykle łatwo dostępnym. Znajduje się bowiem w ofercie asortymentowej praktycznie każdej apteki. Środek należy wlać do miski. Kolejnym etapem będzie owinięcie dłoni w folię orz ręcznik. Wystarczy odczekać 30 minut. Satysfakcjonujących rezultatów można spodziewać się po zaledwie 30 minutach. Rekomendowane jest wykonywanie tego zabiegu dwa razy w miesiącu.