Must have w wiosennej szafie

Automatycznie zapisany szkic

Kiedy świeci słońce a trawa jest właściwie zielona to wydaje się, że w końcu możemy odwiesić na dobre nasze obszerne kurtki zimowe. Jest wiele ekscytujących rzeczy związanych ze zmianą pór roku, a jedną z nich jest proces zmiany garderoby.

Ale wiosenna pogoda bywa kapryśna. Jednego dnia jest gorąco i wilgotno, drugiego deszczowo i zimno, co utrudnia ustalenie, w co się ubrać. Jeśli szukasz inspiracji do wiosennych stylizacji, mamy coś dla Ciebie. Oto elementy garderoby, które faktycznie są przydatne przez cały sezon.

1.Damska skórzana kurtka motocyklowa
Krótka skórzana kurtka jest idealnym wiosennym płaszczem na dziwną pogodę i wygląda szykownie na dosłownie wszystko. Jest gruba, jak można by się spodziewać po skórzanej kurtce, ale w jakiś sposób wystarczająco lekka, aby czuć się odpowiednia na wiosnę i słońce, a nie tylko na jesień i pluchę. To jeden z najlepszych zakupów inwestycyjnych, a skóra z każdym rokiem staje się bardziej elastyczna, miękka i dopasowana do indywidualnych potrzeb.

2.Lekka, przewiewna biała koszulka, która pasuje do wszystkiego
Tak naprawdę nie ma nic specjalnego w takiej bluzce, poza tym, że pasuje do wszystkiego. Bawełniana koszulka z kieszeniami czy bez jest jednym z podstawowych elementów wiosennych i pasuje do zwiewnych spódnic, dżinsów i każdego stroju, który wymaga lekkiego, przewiewnego wyglądu.
Wspaniała biała koszulka to podstawowy element garderoby. Pasuje do wszystkiego – do dżinsów i skórzanej kurtki, włożonej w zwiewną spódnicę lub włożonej pod marynarkę, aby uzyskać bardziej formalny wygląd.

3.Niezwykle wygodne i oddychające espadryle
Nie ma co się dziwić, że większość kobiet deklaruje iż to ich ulubione buty na ciepłe dni. Espadryle są niezwykle wygodne, idealne w podróży i niezbyt drogie. Możesz dopasować je do stylizacji luźnej, na co dzień jak i eleganckiej, pasują i do spodni i do sukienek – czego chcieć więcej?

4.Klasyczny i wytrzymały trencz
Trencz to od kilku sezonów hit na wiosnę jak i na jesień. Pasuje do wielu stylizacji na luźno ale daje też odrobinę szyku i elegancji. Można go zestawiać z wieloma butami i dodatkami dlatego sprawdza się idealnie. Wystarczy znaleźć odpowiedni krój, długość i kolor dla siebie.

5.Para łatwych do czyszczenia białych trampek//sneakersów
Ponieważ wiosenna pogoda bywa kapryśna, w garderobie trzeba dążyć do różnorodności. Takie buty można nosić w prawie każdą pogodę i w każdej sytuacji. Dzięki swojej trwałości trzymają się z biegiem czasu, ale nie są ciężkie ani nieporęczne, jak większość butów na gumowej podeszwie. Kiedy się brudzą, szybko można wyprać je w pralce i wychodzą jak nowe. To zdecydowanie pozycja obowiązkowa, jeśli szukasz czystego i elastycznego wyglądu.

Oczywiście oprócz tych pozycji jest jeszcze sporo elementów które można by z łatwością dołożyć do tej listy. Mimo tego te podstawowe elementy są bazą dla tworzenia stylizacji i puszczania wodzów fantazji oraz kreatywności.