Co zrobić, żeby nie przegapić dobrych promocji w PlayStation Store?

Co zrobić, żeby nie przegapić dobrych promocji w PlayStation Store?

PS Store to sklep dla posiadaczy PlayStation 4 i PlayStation 5, w którym można znaleźć wiele gier, ale także wersji demonstracyjnych oraz DLC (a także możliwość zakupienia subskrybcji PS Plus). W sklepie tym regularnie odbywają się mniejsze lub większe wyprzedaże, w związku z czym pojawia się pytanie: co robić, żeby nie przegapić dobrych promocji?

Dlaczego warto śledzić promocje w PlayStation Store?

Powodów, dla których warto śledzić promocje w PlayStation Store jest kilka. Przede wszystkim po prostu czasami są one bardzo atrakcyjne. Zdarza się, że można zakupić dobrą grę AAA za dosłownie kilka-kilkanaście złotych. Promocje dotyczą zarówno nowych, jak i starszych tytułów – i to nie tylko gier AAA, ale też gier niezależnych. Warto korzystać z tych promocji, ponieważ można w ten sposób sporo oszczędzić, a przy tym wciąż mieć pewność, że wspiera się dewelopera.

Tanie klucze z innych, niepewnych źródeł mogą bowiem na przykład pochodzić z kradzieży. W przypadku PS Store, które jest oficjalnym sklepem cyfrowym prowadzonym przez Sony, nie ma takiego ryzyka. Wszystkie transakcje przebiegają w pełni legalnie, a twórcy gier czerpią z nich korzyści. Gracze zaś nie muszą obawiać, że spotkają ich jakieś nieprzyjemne konsekwencje lub że klucz nie będzie działał po zakupie.

Oferty specjalne w PS Store są szczególnie warte uwagi biorąc pod uwagę, ile potrafią kosztować gry na konsole w cenach regularnych. Nie tylko wersje pudełkowe, ale też wersje cyfrowe (ba – czasami w pełnej cenie wersje cyfrowe mogą być nawet droższe od pudełkowych). Polowanie na promocje jest po prostu znacznie bardziej korzystne, a przy tym satysfakcjonujące. Zwłaszcza, jeśli nie zależy nam na tym, aby mieć grę od razu po premierze i nie przeszkadza nam na przykład zakupienie za jakiś czas edycji gry roku w atrakcyjnej cenie.

Co zrobić, żeby przypadkiem nie przegapić żadnej dobrej oferty?

Najlepszym sposobem na to, żeby nie przegapić żadnej świetnej promocji, jest ustawienie alertów na stronie zajmującej się śledzeniem tego typu okazji. Warto postawić na regularnie aktualizowaną, rzetelną witrynę, która cieszy się sporą popularnością, aby mieć pewność, że osoby ją prowadzące również niczego nie przegapią.

To mniej czasochłonne i pewniejsze rozwiązanie niż po prostu odwiedzanie regularnie samego PS Store i przeglądanie jego oferty, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że niektóre ciekawe propozycje są dostępne zaledwie przez kilka godzin lub dni. Jest więc ryzyko, że w czasie, który sobie ustalimy na samodzielny przegląd PS Store, po prostu nie trafimy na nie.