Tak wyślesz tanio palety do Hiszpanii

Tak wyślesz tanio palety do Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z europejskich krajów, z którym łączą nas dość intensywne relacje biznesowe i gospodarcze. Przekłada się to na rosnący eksport oraz import. Wielu Polaków emigruje na Półwysep Iberyjski, rozpoczyna tam pracę lub zakłada firmy, a to sprawia, że wymiana handlowa jest coraz lepsza. Wiele jest również wysyłanych palet do Hiszpanii. Są one nadawane przez klientów indywidualnych i biznesowych, a niskie ceny oraz rzetelna realizacja usług sprawia, że to najlepszy sposób na transport towarów.

Jak wysłać paletę do Hiszpanii?

Choć Hiszpania to raj turystyczny, to jednak Polacy doceniają również ten rynek jako bardzo przyjazny firmom. Nasze towary cieszą się dużym powodzeniem, więc coraz więcej palet do Hiszpanii przemierza europejskie trasy, a opcje dodatkowe dają szansę na dopasowanie każdego zlecenia do indywidualnych potrzeb. Oczywiście przesyłka musi być zapakowana zgodnie z zaleceniami przewoźnika. Nie mogą się w nich również znaleźć towary zabronione w transporcie na mocy krajowych i międzynarodowych przepisów oraz restrykcji samego kuriera. Do Hiszpanii można wysyłać standardowe Europalety o wymiarach 120 x 80 centymetrów lub półpalety (80×60 cm). Tego typu podstawy doskonale sprawdzają się w transporcie międzynarodowym. Konkretną paletę zawsze należy dobrać do wymiaru i wagi ładunku. Na niej dostarcza się duże i ciężkie ładunki, których nie da się nadać jako standardową paczkę. Podstawa stabilizuje ładunek, więc idealnie sprawdza się przy towarach delikatnych lub tych o nietypowym kształcie. Do Hiszpanii kurierzy dostarczają palety o maksymalnej wadze do 1000 kilogramów oraz o wysokości do 210 centymetrów. Taka przesyłka do odbiorcy jedzie około 8 dni. Klienci mogą również wybrać opcje dodatkowe takie jak transport materiałów niebezpiecznych ADR czy ubezpieczenie.

Cena palety do Hiszpanii

Aby poznać cenę palety do Hiszpanii wystarczy wypełnić formularz zamówienia dostępny online. W konkretne miejsca wpisuje się podstawowe parametry przesyłki takie jak waga i wymiary paczki. Poza tym wpisuje się również dane adresowe nadawcy i odbiorcy. Niektórzy przewoźnicy uzależniają wycenę od odległości, jaką paleta musi pokonać. Dodatkowo płatne są również niektóre opcje. Bezpłatny jest natomiast moduł śledzenia przesyłki. Broker przestawia oferty różnych kurierów, a po wybraniu tej najbardziej atrakcyjnej wystarczy zapłacić za usługę i wydrukować list przewozowy. Kierowca przyjedzie po paletę specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy mu w związku z tym przygotować miejsce na podjeździe. Przewoźnik dołoży starań, by przesyłka dotarła do odbiorcy w stanie nienaruszonym.