Jak urządzić chrzciny w domu?

Jak urządzić chrzciny w domu?

Chrzest Święty dziecka jest pierwszym bardzo ważnym wydarzeniem w jego życiu. Jest to też pierwszy sakrament, który staje się wstępem do następnych przeżyć religijnych. Chrzcinom zazwyczaj towarzyszy także przyjęcie. Wiele osób decyduje się na wynajęcie sali, jednak jest to kosztowne przedsięwzięcie. Dobrym pomysłem jest zorganizowanie chrzcin w domu, w gronie najbliższej rodziny. O czym pamiętać organizując chrzciny w domu?

Lista gości 

Stworzenie listy gości jest podstawą organizacji każdego przyjęcia, z chrzcinami włącznie. Organizując chrzciny w domu, trzeba pamiętać o ograniczonym miejscu. To oznacza, że liczba gości musi zostać dopasowana do wielkości mieszkania. Jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu z ogrodem, to przyjęcie można przenieść na zewnątrz. Obiad podany w ogrodzie z całą pewnością będzie ciekawym urozmaiceniem. Ale mieszkańcy bloku niech się nie załamują, bo też mają różne opcje.

Jak już skomponujemy listę gości, to przyszedł czas na rozesłanie zaproszeń. Zaproszenia na chrzest powinny zawierać adres kościoła oraz adres mieszkania, w którym będzie obywać się przyjęcie, godzinę uroczystości oraz dane kontaktowe rodziców. Warto poprosić gości o potwierdzenie ich obecności. W ten sposób będziemy wiedzieć, ile miejsc przy stole musimy przygotować oraz ile jedzenia. 

Ceremonia chrztu jest zwykle wydarzeniem rodzinnym, dlatego ważne jest, aby zaprosić wszystkich najbliższych członków rodziny i przyjaciół. Zaproszenia na chrzest dobrze jest wręczyć gościom osobiście.

Pamiętaj, że ceremonia chrztu jest ważnym religijnym kamieniem milowym zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców. To czas świętowania i przypominania sobie, jak daleko zaszli w swojej podróży wiary. Można to zrobić, zapraszając na wydarzenie rodzinę i przyjaciół oraz pozwalając im uczestniczyć w tym momencie świętowania.

Dekoracje 

Przygotowania do chrzcin w domu należy zacząć od rozplanowania stołu. Największy problem zazwyczaj pojawia się przy krzesłach, a dokładniej ich niedoborze. Dlatego na zapas postaraj się zaopatrzyć w dodatkowe siedzenia. Stół tradycyjnie przykrywamy białym obrusem. Biały kolor jest symbolem czystości i odrodzenia, które kojarzone jest właśnie z chrztem. Natomiast żeby urozmaicić aranżację, obok talerzy możesz położyć kolorowe serwetki z motywem religijnym. Między miskami z jedzeniem postaw małe bukieciki ciętych kwiatów. Rośliny nadadzą aranżacji przyjemnego klimatu. Jeśli chcesz podziękować swoim gościom za udział w tym ważnym dniu, to na talerzach możesz położyć małe upominki. Do papierowego pudełeczka lub woreczka włóż drobne słodkości. Innym pomysłem jest zapakowanie aromatycznej herbaty do szklanych fiolek.   

Być może szukasz taniego sposobu na udekorowanie domu na z okazji chrztu swojego dziecka. W sklepach można znaleźć niedrogie ozdoby i upominki. Możesz również wykonać własne dekoracje, jeśli masz trochę wolnego czasu. Jeśli nie jesteś wystarczająco sprytny, aby samemu wykonać te przedmioty, możesz zamówić je w firmie, która specjalizuje się w wytwarzaniu tych przedmiotów na przyjęcia.

Menu 

Stworzenie odpowiedniego menu jest wbrew pozorom dosyć łatwą sprawą. Obiad powinien składać się z dwóch dań. Pierwszą podaj zupę, a na drugie danie przygotuj coś, co będzie można podać wszystkim gościom w tym samym czasie. Dobrym pomysłem będzie gulasz drobiowy z ziemniakami lub kaszą i kolorową sałatką, albo zawijane roladki, czy tradycyjny dewolaj. Na deser można zaopatrzyć się w tort oraz babeczki i ciastka.

Dlaczego warto wybrać dom na uroczystość?

Jest wiele powodów, dla których warto wybrać dom na uroczystość. Jednym z nich jest to, że atmosfera w domu jest bardziej intymna i rodzinna. Inne jest to, że daje to możliwość pozostania we własnym domu, co oznacza, że możesz mieć większą kontrolę nad otoczeniem i tym, jak czują się Twoi goście. Jednym z najważniejszych powodów, dla których warto wybrać dom lub mieszkanie na tę uroczystość, jest jednak to, że będzie to okazja do stworzenia własnych wspomnień w gronie rodziny i przyjaciół, na co prawdopodobnie wszyscy czekacie.

Jak świętować wyjątkową ceremonię chrztu z rodziną i przyjaciółmi — 10 wskazówek, jak zaplanować udane wydarzenie

  1. Utwórz listę gości rodziny i przyjaciół;
  2. Ustal datę ceremonii chrztu;
  3. Wybierz miejsce ceremonii;
  4. Wybierz dekoracje na chrzest;
  5. Wybierz odpowiedni strój dla siebie i najbliższych;
  6. Upewnij się, że masz wystarczająco dużo jedzenia i napojów, aby zaspokoić wszystkich swoich gości;
  7. Opcjonalnie znajdź firmę cateringową lub organizatora imprez, który pomoże w cateringu i konfiguracji;
  8. Znajdź kogoś, kto poprowadzi ceremonię, jeśli nie chcesz robić tego sam;
  9. Przygotuj przemówienie z wyprzedzeniem lub napisz coś na ostatnią chwilę, jeśli to konieczne;
  10. Upewnij się, że masz zaplanowane dodatkowe atrakcje (zwłaszcza dla dzieci) po zakończeniu ceremonii.