Maski jednorazowe – najważniejsze zalety

Maski jednorazowe – najważniejsze zalety

Kupując maski ochronne dla swoich pracowników, możemy napotkać kilka poważnych dylematów. Obecnie mamy bowiem do wyboru ogrom różnych maseczek, w tym zarówno jednorazowych, jak i takich przeznaczonych do wielokrotnego użytku. W niniejszym artykule chcielibyśmy omówić najważniejsze zalety masek jednorazowych, które sprawiają, że to właśnie one będą najlepszym wyborem dla wielu firm. Zapraszamy!

Maseczki jednorazowe są tanie, ale wygodne

Sporą zaletą maseczek jednorazowych jest ich relatywnie niska cena. Jednocześnie są one stosunkowo wygodne przy wielogodzinnym noszeniu, więc doskonale nadadzą się jako środki ochrony osobistej dla pracowników. Trzeba pamiętać, że zasady bezpieczeństwa i higieny pracy wymagają od pracodawców zapewnienia pracownikom odzieży roboczej i warunków niezbędnych do bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków służbowych. W obecnych czasach oznacza to między innymi bezpłatny dostęp do masek, a także płynów dezynfekcyjnych.

Niektórzy pracodawcy decydują się na udostępnienie pracownikom masek wielokrotnego użytku, aczkolwiek w ich przypadku powstaje problem z praniem i prasowaniem, co jest niezbędne, aby można było z nich korzystać, jak sama ich nazwa wskazuje, wielokrotnie.

Nie wszyscy pracownicy mogą być skłonni dbać o te kwestie samodzielnie, pracodawca nie ma też możliwości sprawdzenia, czy faktycznie maski zostały wyprane. Jeśli zaś zbieranie masek i ich pranie miałoby leżeć w gestii pracodawcy, to powstałby problem logistyczny, szczególnie w przypadku dużych firm ze sporą ilością pracowników i lokalizacji. Z tego względu lepszym wyjściem będą zazwyczaj maski jednorazowe, które nie wymagają prania i które na koniec dnia wystarczy po prostu wyrzucić, a na drugi dzień założyć nową, nieużywaną maskę.

Zamawiaj maseczki z wyprzedzeniem i tylko z zaufanego źródła

Opóźnienia w dostawie maseczek i związane z tym ich braki mogą zakłócić tok funkcjonowania firmy, dlatego też zawsze dbaj o to, aby zamawiać je z odpowiednim wyprzedzeniem i w większej ilości niż w teorii jest potrzebna. Dzięki temu firma powinna dysponować ich dodatkowym zapasem na wszelki wypadek i nie będzie trzeba na gwałt szukać i kupować dodatkowych sztuk, aby można było bezpiecznie rozpocząć pracę.

Kluczowe jest także to, aby zamawiać maseczki tylko z wiarygodnego, rzetelnego źródła. Warto przed złożeniem zamówienia sprawdzić, jakimi opiniami cieszy się dany sklep. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że nie zostaniemy oszukani i otrzymamy wysokiej jakości produkt, który rzeczywiście spełni swoją rolę, a więc zapewni pracownikom bezpieczeństwo.