Dieta paleo – na czym polega i jakie są efekty jej stosowania?

Dieta paleo – na czym polega i  jakie są efekty jej stosowania?

W dzisiejszych czasach różnorodność diet oraz dostępność informacji na ich temat jest tak duża, że praktycznie każdy może pozwolić sobie na wprowadzenie w swoje życie nowego sposobu odżywiania. Jednym z przykładów ciekawej diety, którą warto przetestować, jest dieta paleo. Polega ona na pewnego rodzaju powrocie do sposobu odżywiania, który był stosowany w paleolicie. Oczywiście zasady diety zostały dostosowane do nowoczesnych warunków, a osoby na diecie paleo nie muszą polować i samodzielnie zdobywać żywności. Zobacz, czym jest dieta paleo i na czym ona dokładnie polega.

Dieta paleo – co to jest?

Dieta paleo, czyli dieta paleolityczna, to dieta inspirowana sposobem odżywiania naszych przodków, którzy prowadzili tryb życia łowców-zbieraczy. Osoby, które są na tej diecie, powinny wybierać żywność naturalną, która pochodzi z targów oraz od lokalnych dostawców. Co więcej, wyklucza się z niej produkty, które pojawiły się w naszym menu po rozwoju rolnictwa. Kluczowe dla diety paleo produkty to: mięso, warzywa i tłuszcze a jej twórca – dr Walter L. Voegtlin uważa, że jesteśmy genetycznie przystosowani do menu w diecie paleo. Według niego nasz przewód nie ewoluował od czasu paleolitu na tyle, by poradzić sobie z nowoczesną dietą, w której większość produktów pojawiła się dopiero po rozwinięciu się rolnictwa.

Na czym polega dieta paleo?

Osoby będące na diecie paleo muszą stosować model żywienia, który jest zbliżony do diety łowców-zbieraczy. Podstawą diety jest mięso, skorupiaki, ryby, owoce, warzywa liściaste, bulwiaste i korzeniowe. Oprócz tego w diecie nie brakuje jajek oraz zdrowych orzechów. Dieta paleo opiera się na spożywaniu chudych mięs i niezbożowych produktów roślinnych, a także nierafinowanych tłuszczów.

Do głównych zasad diety paleo zalicza się: nieprzejadanie się, eliminację przetworzonych produktów i wprowadzenie zdrowej żywności, unikanie zbóż glutenowych, wykluczenie używek oraz kofeiny, regularny wysiłek fizyczny. Efekty odchudzania na diecie jaskiniowców, wynikające z małej podaży węglowodanów oraz zwiększenia ilości białka, mogą pomóc w redukcji masy ciała i przynieść mierzalne efekty w dość krótkim czasie.

Zdrowie a dieta paleo

W diecie paleo znajduje się dużo żelaza, jodu, cynku, witamin A i D oraz kwasów tłuszczowych omega-3. Oznacza to, że jest to dieta zdrowa, która może przynieść nam wiele korzyści. Udowodniono, że osoby stosujące dietę paleo mogą zmniejszyć ryzyko powstawania chorób autoimmunologicznych czy też nowotworów.

Zanim jednak wprowadzisz do swojego życia jakąkolwiek dietę, warto skontaktować się najpierw z dietetykiem. Podpowie Ci on czy dany sposób odżywiania będzie dla Ciebie korzystny. Jeśli jesteś mężczyzną i borykasz się z problemem, który dotyczy rozmiaru przyrodzenia, to możesz spróbować suplement http://memberxxl.eu/. Jego skład jest naturalny i w pełni bezpieczny dla organizmu.

Dodatkową zaletą tego preparatu jest to, że producent zapewnia skuteczność lub zwrot pieniędzy w wypadku niezadowolenia z uzyskanego efektu. Oprócz tego zyskujesz gwarancję jakości – w składzie suplementu znajdują się wyciągi najwyższej klasy, co pozwala na zmaksymalizowanie efektów i zminimalizowanie skutków ubocznych.