Na czym polega konsolidacja z dodatkową gotówką?

Na czym polega konsolidacja z dodatkową gotówką?

Tysiące pełnoletnich Polaków posiada na swoim koncie choć jedno zobowiązanie finansowe. Często jest też tak, że nasze aktualne zobowiązania nie kończą się tylko na jednym kredycie. Bardzo często musimy spłacać kilka zobowiązań jednocześnie. Najczęściej nie stanowi to problemu, a podjęcie przemyślanej decyzji kredytowej nie wpływa źle na domowy budżet. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zbyt duża ilość kredytów i pożyczek zaczyna stanowić poważne obciążenie? Rozwiązaniem może okazać się konsolidacja z dodatkową gotówką. Zobacz, na czym ona polega i kto może ją otrzymać.

Jak działa konsolidacja z dodatkową gotówką?

Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką to tradycyjna konsolidacja z tą różnicą, że suma kredytu jest wyższa niż kwota zobowiązań do spłaty. Za pożyczone pieniądze kredytobiorca może nie tylko spłacić swoje długi, ale także przeznaczyć dodatkową gotówkę na dowolny cel. Dzięki temu może uniknąć on kolejnych wydatków i obciążania swojego domowego budżetu. Co ciekawe rata konsolidacji jest niższa dzięki wysłużeniu okresu kredytowania. W ten sposób kredytobiorca nie musi martwić się o to, że nie będzie miał pieniędzy na spłatę https://habza.com.pl/trudne-kredyty/ czy rzeczy niezbędne do codziennego funkcjonowania.

Kolejnym atutem konsolidacji jest to, że do spłaty pozostaje tylko jedna rata, a co za tym idzie, termin spłaty jest ujednolicony. Znacząco eliminuje to ryzyko powstania opóźnień w spłacie. Konsolidacja najczęściej odbywa się w taki sposób, że bank zajmuje się spłatą zobowiązań finansowych swojego klienta. Decydując się na konsolidacje z dodatkową gotówką prócz spłaty kredytów i pożyczek możemy też liczyć na dodatkowe pieniądze np. na remont czy inne wydatki.

Kto może dostać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką?

To czy dana osoba otrzyma kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, zależy w dużej mierze od tego, jaką ma zdolność kredytową. Osoby, które nie miały do tej pory problemów ze spłatą swoich zobowiązań, mają stałą pracę i dobre dochody nie powinny narzekać na odmowne decyzje w bankach. Warto zaznaczyć, że wysokość dochodów oraz suma aktualnych wydatków ma kluczowe znaczenie dla banku podczas rozpatrywania wniosku. Jeśli klient dopuścił do opóźnień w spłacie rat, a do tego ma niestabilne dochody, to może mieć problem z otrzymaniem zobowiązania w banku. Warto więc wziąć to pod uwagę i zdecydować się na kredyt konsolidacyjny w odpowiednim momencie. Mianowicie jeszcze zanim pojawią się poważne problemy w spłacie kilku kredytów jednocześnie.