Gruz po remoncie – jak się go pozbyć?

Gruz po remoncie – jak się go pozbyć?

Remont jest z jednej strony oczywiście okazją wesołą, ponieważ daje możliwość odświeżenia swojego lokum i odnowienia go zgodnie ze swoim gustem. Trzeba jednak przyznać, że jest to również okres dość nerwowy i męczący, więc kiedy wreszcie ustają wszystkie prace, odczuwamy ulgę. Problem w tym, że koniec prac remontowych nie jest w praktyce końcem remontu. Konieczne jest jeszcze posprzątanie po nim, co w przypadku szeroko zakrojonych remontów bywa problematyczne. Wobec tego jak pozbyć się gruzu po remoncie?

Na gruz i odpady budowlane można zamówić kontener

Gruzu nie można wyrzucić do śmietnika, nie można też wynieść go do lasu czy pozostawić koło drogi. Stwarza to problem, biorąc pod uwagę, że ciężko jest go gdziekolwiek przetransportować. Dlatego też tak wiele osób decyduje się na wynajem kontenera http://www.gruzbob.pl/, który można wypełnić gruzem, ale też ziemią i innymi wszelkiego rodzaju odpadami budowlanymi.

Taki kontener możemy, w zależności od naszych potrzeb, wynająć na bardzo różnorodne ramy czasowe: kilka dni, dzień, a w przypadku niektórych firm nawet na kilkadziesiąt minut. Im dłużej kontener będzie musiał u nas stać, tym więcej zapłacimy, warto więc dobrze przemyśleć, na jak długo jest on nam rzeczywiście potrzebny.

Wybór kontenera ma znaczenie

Wynajem kontenera http://www.gruzbob.pl/ wymaga pewnego zastanowienia. Przy wyborze powinniśmy zwracać uwagę przede wszystkim na jego pojemność, ale także na to, jaka jest jego wytrzymałość. Niektóre kontenery przeznaczone są typowo do odpadów ciężkich, inne – do odpadów lekkich i średnich, dlatego też nie powinniśmy wybierać kontenera na chybił trafił.

Jeśli wybierzemy kontener o zbyt dużej pojemności, nie zapełnimy go do końca, ale zapłacić i tak będziemy musieli tyle, ile zapłacilibyśmy za kontener pełny. Dlatego też chociaż warto pozostawić sobie pewien zapas na wszelki wypadek, nie zawsze warto decydować się na największy możliwy rozmiar.

Z kolei do kontenera o pojemności, której nie jesteśmy pewni, że okaże się wystarczająca, część gruzu może się po prostu nie zmieścić. W efekcie będziemy musieli zamówić kolejny kontener, a więc przedłużymy cały proces i wygenerujemy dodatkowe koszty.

Pamiętaj o pozwoleniu na postawienie kontenera

Może się zdarzyć, że konieczne będzie postawienie kontenera na drodze, chodniku bądź trawniku należącym do spółdzielni, gminy czy miasta. W takiej sytuacji będziemy musieli uzyskać na to specjalną zgodę. Nie jest to procesem skomplikowanym ani szczególnie czasochłonnym, ale mimo wszystko warto zająć się tym odpowiednio wcześniej, aby nie musieć załatwiać tego na ostatnią chwilę.