Makijaż, który powiększy każde oko

Makijaż, który powiększy każde oko

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy każdego człowieka, można wyczytać w nich wszystko. Prawdą jest z pewnością, że jest to jeden z piękniejszych elementów twarzy każdej kobiety. Lekko podkreślone oko wystarczy, aby twarz zyskała wyrazistość. Co jednak zrobić, kiedy nasze oczy nie są tak duże, jak byśmy tego chciały? Makijaż może zdziałać cuda. Jest kilka sztuczek, które pomogą każdej kobiecie zyskać zachwycające spojrzenie.

Jasna kredka otworzy oczy

Jedną z najpopularniejszych metod na optyczne powiększenie oczu, jest użycie jasnej kredki na linii wodnej. To trik stosowany przez wielu makijażystów na całym świecie. Szczególną popularność zyskał w latach 50 i 60, a jedną ze słynnych aktorek stosujących go była Sophia Loren.

Dobierając odpowiednią kredkę, należy pamiętać, aby jej kolor był w kolorze skóry. Często popełnianym błędem jest stosowanie białej konturówki. Wprawdzie równie świetnie radzi sobie z małymi oczami, jednak efekt, jaki osiągamy przy jej zastosowaniu, jest dość sztuczny. Cielisty kosmetyk wygląda po nałożeniu bardzo naturalnie. Warto wiedzieć, że im bardziej miękką kredkę wybierzemy, tym efekt będzie lepszy.

Kępki rzęs

Długie rzęsy to najlepszy sposób na powiększenie oka. Niestety nie każda z nas posiada gęste włoski. Najlepszym rozwiązaniem w takim przypadku są sztuczne rzęsy kępki. Po aplikacji wyglądają niesamowicie naturalnie, a w odróżnieniu od rzęs na pasku, są bardzo komfortowe w noszeniu. Z łatwością można kontrolować objętość, jaką chcemy uzyskać, ponieważ kępki rzęs przyklejamy osobno. To świetny sposób na powiększenie oczu nawet dla kobiet, które nie lubią nosić makijażu, ponieważ rzęsy kępki wyglądają świetnie nawet na niewytuszowanych rzęsach. Kępki świetnie nadają się do noszenia latem, kiedy upały sprawiają, że nie mamy malować ochoty malować rzęs tuszem.

To jak bardzo nasze oko zostanie uniesione i powiększone przez kępki rzęs, zależy w dużej mierze od ich długości. Im dłuższe, tym bardziej ”wyciągną” oczy. Należy jednak pamiętać, aby nie przesadzić z długością, aby zachować naturalny wygląd.

Odpowiednia aplikacja cieni

Dobór właściwego sposobu aplikacji cienia, również jest kluczowe, aby otworzyć oko za pomocą makijażu. Świetnym trikiem jest rozświetlenie powiek oraz wewnętrznych kącików. Jeśli wolimy jednak mocniejszy make up, to ważne, aby zachować odpowiednie proporcje. Zewnętrzne kąciki jak najbardziej można przyciemnić, jednak wewnętrzny warto jest pokryć jasnym kosmetykiem. Często popełnianym błędem, który wręcz pomniejsza oczy, jest malowanie linii wodnej na czarno. Jeśli chcemy użyć tego koloru na dolnej powiece, to pamiętajmy o dokładnym roztarciu konturówki lub cienia.

W przygotowaniu artykuły pomógł portal: https://redtips.pl/