Fotograf dziecięcy – dlaczego warto go zatudnić?

Fotograf dziecięcy – dlaczego warto go zatudnić?

Dzieci rosną bardzo szybko. Jeszcze szybciej zmienia się zaś ich wygląd. Przez chwilę są niemowlętami, już zaraz rezolutnymi kilkulatkami, a potem wchodzą w wiek szkolny. Aby zachować wspomnienia różnych momentów ich życia, warto uwieczniać je na fotografiach. Szczególnie tych profesjonalnie wykonanych, bo to właśnie one będą najwyższej jakości.

Choć każdy rodzic chce, by profesjonalne fotografie dziecka były jak najlepsze, nie można zapominać, że ich robienie nadal powinno być zabawą. Maluch nie może czuć się zmęczony czy zdenerwowany. Na zamówionej sesji musi on doskonale się bawić – dzięki temu będzie miał dobry humor, co wpłynie pozytywnie na same zdjęcia. W czasie takiej sesji fotograf musi być elastyczny i podążać za dzieckiem. Może to bowiem doprowadzić do powstania naprawdę niesamowitych pomysłów i pozwoli oddać prawdziwą naturę malca. W czasie robienia zdjęć kilkulatków, najlepiej jest zaś używać w aparacie trybu seryjnego. Pomoże to w uchwyceniu wielu cennych momentów, ale też zrobieniu zdjęć udanych i odrzuceniu tych, na których dziecko jest np. w ruchu.

Co może zaproponować fotograf dziecięcy?

Profesjonalista skupi się na tym, by dzieci pokazać jak najbardziej naturalnie. Dzięki odpowiedniemu sprzętowi będzie mógł uchwycić ich portrety zarówno w świetle sztucznym, jak i naturalnym. Wedle uznania rodziców mogą być to fotografie wykonywane w czasie zabaw dziecka, ale też w studiu – z przygotowanymi przez fotografa rekwizytami. Tutaj inwencja twórcza jest bardzo rozległa i rodzice mają naprawdę wiele opcji do wyboru. Co ważne, profesjonalista w robieniu zdjęć postara się także o to, by były one wykonywane z jak najlepszej perspektywy. Podstawą zaś będzie dla niego robienie zdjęć z poziomu wzroku malucha. Będzie on bowiem wiedział, że zdjęcia z góry wprowadzą zaburzenia perspektywy, ale też dystans – fotografie nie wyglądają wtedy spontanicznie. Takie dobrze wykonane fotografie, wydrukowane i włożone do albumu lub włożone do ramek, staną się pamiątką na całe życie.