Język angielski – bez niego ani rusz

Język angielski – bez niego ani rusz

Język angielski jest obecnie najbardziej uniwersalnym językiem na świecie. Za jego pomocą będziemy w stanie porozumieć się niemal w każdym zakątku świata, jest to także jeden z głównych języków stosowanych w międzynarodowych kontaktach dyplomatycznych, biznesowych, naukowych. Zatem nic dziwnego, że tak wiele osób chce się go nauczyć przynajmniej w stopniu umożliwiającym swobodną rozmowę.
Znajomość języka angielskiego jest także sporym atutem kiedy szukamy nowej pracy, ponieważ coraz więcej firm wymaga od swoich przyszłych pracowników, by mogli się taką umiejętnością pochwalić we własnym CV. Angielskiego możemy nauczyć się w szkole, gdzie jest on jednym z najczęściej nauczanych języków obcych. Rzadko kiedy jednak taki sposób nauki przynosi duże efekty. Najczęściej biegłość w posługiwaniu się językiem obcym zdobywamy podczas prywatnych lekcji. Na naukę języka angielskiego możemy się zapisać do szkoły językowej. Na początku dostajemy krótki test do wypełnienia, na podstawie którego lektor będzie w stanie określić, jaki jest nasz stopień zaawansowania, a więc do której grupy nauczania powinniśmy zostać zakwalifikowani.

Potem dostajemy grafik zajęć i materiały naukowe, z których będziemy korzystać w trakcie nauki. Zaletą szkół językowych jest to, że zajęcia są prowadzone w kilkuosobowych grupach, co pozwala na rozmowy w szerszym gronie, dzięki czemu nabierzemy większej biegłości. Jeśli jednak bardziej zależy nam na indywidualnym dopasowaniu tempa nauczania, wybieramy indywidualne korepetycje angielski.

Nauczyciel zajmuje się wtedy tylko nami, a więc nie ma ryzyka, że nie zdążymy czegoś zrozumieć bądź przeciwnie, nie będziemy musieli opóźniać nauki ze względu na gorszych uczniów. Korepetycji z języka angielskiego bardzo często udzielają studenci filologii angielskiej, oni też zazwyczaj proponują najkorzystniejsze ceny za jedną lekcję. W większych miastach sporym zainteresowaniem cieszą się korepetycje ze native speakerem, czyli osobą, która uczy obcokrajowców swojego ojczystego języka.