Topowe ozdoby świąteczne na choinkę i nie tylko

Topowe ozdoby świąteczne na choinkę i nie tylko

Choinka to nieodłączny element świąt Bożego Narodzenia. Większość z nas nie wyobraża sobie, by w tym najcudowniejszym czasie mogło zabraknąć choinki. Sztuczna czy prawdziwa, to nieistotne. Liczy się symbol i tradycja. Nie ma nic piękniejszego niż blask światełek rozświetlających mrok nocy. W tle pobrzmiewają świąteczne pastorałki, a w pokoju pod choinką czekają już prezenty. Wszystko to sprawia, że z radością oczekujemy na świąteczny czas.

Co zrobić by nasza choinka nabrała wyjątkowego blasku? Jak wybrać te najpiękniejsze ozdoby świąteczne na choinkę? To nie lada wyzwanie. Rynek dekoratorski rok w rok zasypuje sklepowy asortyment najróżniejszymi ozdobami. W zasadzie każdy powinien znaleźć coś, co będzie spełniało jego oczekiwania. Jednak najtrudniejsze okazuje się podjęcie wyboru. Świecące, drewniane, plastikowe, ręcznie robione, grające, szklane. Trudno zdecydować się na konkretny model. Poniżej przedstawię ranking topowych ozdób świątecznych na choinkę. Może choć odrobinę uda mi się ułatwić Ci zadanie?

Bombki choinkowe

To zdecydowanie najczęściej kupowaną ozdoba świąteczna na choinkę. I do tego najpiękniejszą! Przez lata przybiera różne kształty i formy. Jednak wciąż najpiękniej zdobi zielone gałązki. Dawniej, kiedy jeszcze nie znano tradycyjnych bombek, wieszano jabłka lub orzechy. Miały za zadanie chronić mieszkańców przed chorobami. Dodatkowo zapewniały udane pożycie małżeńskie w nadchodzącym roku. Później zaczęto je zastępować szklanymi kulami. Obecnie mienią się najróżniejszymi kolorami i materiałami. Wciąż wielką popularność utrzymują bombki ręcznie malowane. Bombki można zakupić w różnych rozmiarach i ilościach. Często pakowane jako zestawy, gotowe do zawieszenia na choinkę.

Coraz częściej można spotkać bombki drewniane imienne. W ten sposób można pięknie spersonalizować choinkę, umieszczając na niej imiona wszystkich domowników. To także świetny pomysł na prezent dla najbliższych. Uroczy drobiazg, który wywoła uśmiech i posłuży na lata.

Ręcznie robione ozdoby świąteczne na choinkę

Coraz większą popularność zyskują właśnie ręcznie wykonywane ozdoby. Mogą one posłużyć nie tylko do zdobienia choinki. Świetnie sprawdzą się jako wypełniacz girlandy świątecznej na okno czy stroika. Ręcznie wykonywane ozdoby najczęściej tworzy się na szydełku, z makramy lub ze sznurka. Wszystkie te opcje wymagają nie lada zaangażowania i precyzji. To zadanie dla osób, które są bardzo cierpliwe i czerpią radość z mozolniej pracy. Koszt takiej ozdoby jest często znacznie wyższy niż tradycyjnej bombki. Warto jednak docenić małe dzieła sztuki. Najwięcej ofert można znaleźć na stronach internetowych lub jarmarkach bożonarodzeniowych. Ich twórcy często cały rok przygotowują się do sprzedaży. Aniołki, gwiazdki, choinki, dzwoneczki, bombki. To tylko niektóre z tak licznego asortymentu ręcznie robionych ozdób świątecznych na choinkę.

Lampki choinkowe

Czy słyszeliście o znaczeniu lampek choinkowych? Większość z nas z pewnością zawiesza lampki na choince dla zasady. Ponieważ tak się zawsze robiło, odkąd sięgamy pamięcią. Otóż okazuje się, że światełka na choince to symbol wieczności i… mężczyzny! Symbolizują także nie materialność i życie, a także przeszłość. Są także symbolem dobroczynności i dobrobytu. Zatem nie może ich zabraknąć na naszych choinkach.

Wybór lampek choinkowych może wprowadzić nas w stan chaosu i zagubienia. Dlaczego? Ponieważ ich wybór jest tak ogromny i tak najróżniejszy, że trudno wybrać najładniejsze. Kolorowe, jednokolorowe, zewnętrzne, wewnętrzne, kulki, sopelki, a nawet inteligentne. Decydując się na zakup lampek, warto wziąć pod uwagę ich długość. Przy nierozsądnym zakupie może się okazać, że lampki będą nie tylko na choince. Długość kabla pozwoli na ustrojenie jeszcze całego pokoju.

Girlandy świąteczne

Co to takiego? To ozdoba, której zastosowanie jest bardzo szerokie. Daje ogromne możliwości popisów dekoratorskich. To nic innego jak podłużny łańcuch. Najczęściej utworzony ze sztucznych lub prawdziwych gałązek choinkowych. Można ją umieścić w dowolnym miejscu. Dodając różne dodatki np. bombki, nadasz jej osobliwy charakter. Świetnie sprawdzi jako girlanda świąteczna na balkon lub poręcz schodową. Dodając do niej lampki, utworzysz świetlną girlandę świąteczną. Masz w domu kominek? Umieść nad nim girlandę świąteczną i do niej skarpety świąteczne. W ten sposób stworzysz piękną ozdobę, idealnie pasującą do Twojego wnętrza.

Girlandy świąteczne to także dobra opcja na dekorację w miejscach publicznych. Często można je spotkać w galeriach handlowych, w sklepach czy restauracjach. Stanowią piękną i elastyczną ozdobę dla małych czy większych pomieszczeń.

Zakupioną girlandę czy ozdoby choinkowe warto przechowywać w odpowiedni sposób. Tym samym zyskamy gwarancję użytku na wiele kolejnych lat.