Roślinne składniki w kremach przeciwzmarszczkowych

Roślinne składniki w kremach przeciwzmarszczkowych

Zawarte w wielu roślinach składniki mają nie tylko leczniczą moc. Wiele z nich zawiera składniki, które skutecznie walczą ze zmarszczkami. Jakich składników warto szukać w kremach przeciwzmarszczkowych?

Fitokolagen

Wzmacnia strukturę skóry prawie tak samo jak prawdziwy kolagen. Jako kolagen roślinny określa się aminokwasy, które są pozyskiwane między innymi z pszenicy, dąbrówki rozłogowej, soi i ryżu. Wypełniają one skórę i nawilżają ją. Stosowanie kosmetyków zawierających fitokolagen daje efekt napięcia skóry i odmłodzenia.

Kwasy AHA

To kwasy owocowe wspierające regenerację naskórka. Jeszcze kilka lat temu stosowane były wyłącznie w profesjonalnych kosmetykach wykorzystywanych w gabinetach kosmetycznych. Dzisiaj coraz częściej wchodzą także w skład kosmetyków przeciwzmarszczkowych przeznaczonych do domowej pielęgnacji. W składzie tych kosmetyków najczęściej występują kwas migdałowy, jabłkowy i glikolowy. Kwasy AHA delikatnie złuszczają wierzchnią warstwę naskórka. W efekcie skóra szybciej się odbudowuje, aktywne składniki kremu wchłaniają się lepiej, a związane z wiekiem zmiany stają się mniej widoczne.

Fitoceramidy

Roślinne ceramidy pozyskiwane są między innymi z pestek dzikiej róży, soi i ogórecznika. Ceramidy występują naturalnie w wierzchniej warstwie naskórka. Wraz z wiekiem zaczyna ich w skórze ubywać. Fitoceramidy znakomicie ten ubytek uzupełniają. Tworzą barierę hydrolipidową, która chroni skórę przed utratą wody. W efekcie spowalniają proces starzenia się i pojawienia zmarszczek.

Fitoestrogeny

Wraz z wiekiem w skórze zaczyna ubywać żeńskich hormonów. Odbija się to bardzo niekorzystnie na jej wyglądzie. Jedną z przyczyn powstawania zmarszczek jest proces ścieńczania naskórka, który szczególnie szybko postępuje po menopauzie. Pozyskiwane przede wszystkim z soi fitohormony są prawdziwymi eliksirami młodości. Ich działanie jest bardzo podobne do działania żeńskich hormonów. Zapobiegają nie tylko powstawaniu zmarszczek, ale też przesuszeniu skóry. Fitoestrogeny można znaleźć w kremach przeciwzmarszczkowych przeznaczonych dla cery dojrzałej i bardzo dojrzałej.

Na składnikach roślinnych bazuje dzisiaj bardzo wiele kremów liftingujących. Są one dodawane do bardzo wielu kosmetyków przeznaczonych dla cery dojrzałej i bardzo dojrzałej. Co ważne, także młodsze kobiety znajdą kosmetyki zawierające roślinne składniki. Wszystkie kremy z roślinnymi składnikami są bardzo przyjazne dla cery, a ich skuteczność jest porównywalna ze skutecznością syntetycznych odpowiedników.