Kosmetyki do pielęgnacji cery

Kosmetyki do pielęgnacji cery

Skóra tłusta starzeje się wolniej, ale jest kłopotliwa w pielęgnacji. Taka cera ma dużo sebum, przez co twarz błyszczy się i nie wygląda najlepiej. Coraz więcej osób docenia dobre specyfiki, które pozwalają zadbać o cerę i mają najlepsze działania. Rynek kosmetyczny jest bogaty w wyjątkowe specyfiki do takiej cery. Jakość kosmetyków jest wysoka, a specyfiki są naprawdę dobrej jakości. Do pielęgnowania takiej cery niezbędna jest pianka lub emulsja do mycia – należy jej używać dwa razy dziennie. Dzięki temu skóra staje się mniej tłusta, a sebum jest usuwane skutecznie. Trzeba wybrać kosmetyk służący do pielęgnowania takiej właśnie cery, nie można zdać się na żaden przypadek. Najlepiej wybrać się do apteki – kosmetyki tam sprzedawane mają certyfikaty oraz spełniają polskie i europejskie normy, nie uczulają, są produkowane z pełnowartościowych składników.

W jaki sposób dbać o tłustą cerę?

Tłusta cera zasługuje na dobrą pielęgnację, porządnej jakości, kosmetyki naprawdę dobre i dające odpowiednią ochronę. W sklepach można nabyć marki znane i nieznane, o bogatym lub skromnym składzie. Cera tłusta pojawia się u osób u predyspozycjach genetycznych, żyjących w nieustannym stresie, przyjmujących leki obniżające cholesterol, mających zaburzenia przemiany materii oraz problemy z układem trawiennym. Dieta uboga w witaminy oraz minerały, palenie papierosów, stres powodują, że cera jest tłusta, często żółtawa lub o szarawym odcieniu. Przydatne są dermokosmetyki, najlepiej cała seria, czyli emulsja do mycia twarzy, krem nawilżająco-matujący, maseczka, krem pod oczy. Zawsze należy kupować krem na dzień i krem na noc, ponieważ taka pielęgnacja sprawdza się doskonale. Coraz więcej osób docenia takie specyfiki i korzysta z nich jak najczęściej. W sklepach wybór jest szeroki, a najlepsze są kosmetyki bezzapachowe lub o delikatnym zapachu, dobrze nawilżające cerę, o lekkiej konsystencji. Niewskazane są kremy tłuste i półtłuste, ponieważ one dodatkowo sprawia, że cera będzie miała dodatkową warstwę tłuszczu.

Zobacz również: Sucha i zaczerwieniona skóra twarzy.

Cera powinna być pielęgnowana dobrze i regularnie

Skóra tłusta wymaga nawilżenia – należy kupować odpowiednie kremy i kosmetyki do takiej cery, spożywać dużą ilość wody, aby organizm był nawilżony nie tylko na zewnątrz, ale też od środka. Takie podejście sprawia, że cera się normalizuje, jest lekko matowa, nie ma tłustej warstwy, ładnie się prezentuje. Można lekko tonować ją pudrem w kamieniu, dzięki czemu twarz będzie miała ładny kolor i nie będzie miała tzw. tłustego filmu. Olejek eteryczny z wrotycza marokańskiego doskonale pielęgnuje cerę i dodaje jej matowości. Każda osoba może liczyć na taki specyfik i stosować go jak najczęściej.