Pomysły na świętowanie rocznicy ślubu

Pomysły na świętowanie rocznicy ślubu

Przypadająca co roku kolejna rocznica ślubu to zawsze nie lada wyzwanie dla obojga małżonków. Choć za każdym razem chciałoby się obchodzić ją w oryginalny sposób, to niekiedy po prostu brakuje na to pomysłów. Jak spędzić ten wyjątkowy dzień efektywnie i o czym warto pamiętać podczas organizacji kolejnych aktywności?

Małżeńska sesja fotograficzna – to jest to!

Na jedną z okrąglejszych rocznic, na przykład na dziesiątą, warto zorganizować wspólną sesję fotograficzną, nawiązującą niejako do tej ślubnej. Można urządzić ją zarówno pod okiem profesjonalnego fotografa, jak i samodzielnie, jednak warto mieć wtedy na uwadze ewentualne problemy z prawidłowym ustawieniem parametrów sprzętu. Małżonkowie mogą przygotować się do niej zarówno w domu, w otoczeniu ulubionych przedmiotów lub w ogrodzie, jak również w plenerze. Czy będzie to leśna polana, zachód słońca nad jeziorem czy nawet zagraniczny wyjazd, zależy już tylko od samych zainteresowanych. Zdjęcia pochodzące z takiej sesji to wspaniała pamiątka na kolejne długie lata i okazja do porównania, jak bardzo się zmieniło przez ten czas.

Piknik w plenerze – wspomnienie romantycznej randki

Jednym z ciekawych sposobów na spędzenie rocznicy ślubu, która nie wymaga dużego nakładu finansowego, jest organizacja randki w plenerze. Może być to zarówno wypad nad staw czy jezioro, jak i piknik z dala od miejskiego hałasu. Miejsce można wybrać wspólnie, jak również wspólnie przygotować poczęstunek. Jeśli pogoda na to pozwala, warto wybrać się tam piechotą i zabrać ze sobą także szampana do wzniesienia toastu. Piknik to doskonała okazja do rozmowy i wspominania wspólnych początków, którą warto również uwiecznić. Można połączyć to wydarzenie ze wspomnianą sesją fotograficzną, dzięki czemu małżonkowie nie tylko spędzą ten wyjątkowy dzień razem, ale i przy okazji zyskają cudowną pamiątkę na przyszłe lata.

Upominki na rocznicę ślubu, jak odejść od schematu?

Ogólnie rzecz biorąc przyjęło się, że mężczyźni w dniu rocznicy obdarowują kobiety kwiatami i biżuterią, natomiast panie sięgają po elementy galanteryjne oraz ciekawe dodatki związane z zainteresowaniami swojego męża. Może jednak warto postawić czasem na coś bardziej oryginalnego i skierować swoją uwagę w zupełnie inną stronę? Ciekawym prezentem na rocznicę ślubu może być wspólny weekend w hotelu nad malowniczym jeziorem, połączony z witą w centrum odnowy biologicznej. Masaże dla par czy kąpiele błotne w towarzystwie męża lub żony to świetny sposób na relaks i zadbanie o swoje zdrowie, a przy okazji szansa na odnowienie więzi w zupełnie odmiennych warunkach niż zwykle.