Dekoracje na stół na każdą okazję

Dekoracje na stół na każdą okazję

Mimo popularności organizowania imprez w lokalach, nie całkowicie zrezygnowaliśmy z tych, wyprawianych w domach. Nie sposób bowiem każde urodziny zorganizować w restauracji. Specyfika niektórych imprez, zwyczajnie też na to nie pozwala. Grill na działce, parapetówka, czy domówka bez okazji wymaga jednak od organizatora więcej wysiłku i kreatywności. Przyda się między innymi dobrze udekorowany do okazji stół. W końcu udana impreza to nie tylko wspaniali goście, ale także dobre jedzenie i napoje.

Grill na działce

Grill na działce, czy w przydomowym ogródku rządzi się swoimi prawami. O ile w domu możemy być posiadaczami luksusowych mebli i dębowego stołu, o tyle na podwórku raczej nie będziemy mieli takich luksusowych sprzętów. Tym bardziej musimy zadbać o jak najlepszą oprawę naszego stołu. Kluczem będą oczywiście jednorazowe obrusy, które sprawią, że nawet zwykły, plastikowy stół nabierze charakteru i wyjątkowego wyglądu. Obrusy jednorazowe to wydatek na każdą kieszeń, dlatego też nie musimy wybierać klasycznych, przypominających materiałowe obrusy, a spokojnie możemy zaszaleć, zwłaszcza gdy organizujemy imprezę tematyczną. Do tego świetnie sprawdzą się zachowane w klimacie jednorazowe talerzyki i sztućce oraz papierowe kubeczki i słomki. Taki komplet zagwarantuje, że nasza impreza będzie niepowtarzalna, a po skończonej imprezie wystarczy, że wyrzucimy wszystko do kosza, co znacznie ułatwi i skróci sprzątanie.

Domówka

W tym przypadku nie ma konieczności zakrywania stołu, ze względu na jego wygląd. Jednakże ze względów praktycznych, już tak. Wybierając jednorazowe obrusy na swoją domówkę nie będziemy musieli na każdym kroku martwić się o to, że na nasz stół coś się wyleje, warstwa obrusa dodatkowo ochroni go przed wysokimi temperaturami potraw, czy zapobiegnie powstaniu plam i zarysowań. W tym przypadku stawiając na klasykę, sprawimy, że nikt nawet nie zauważy, że na naszym stole znajduje się obrus jednorazowy, a nie materiałowy. Możemy więc wybrać klasykę i elegancję, w parze z wygodą. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby połączyć jednorazowy obrus z domową zastawą i naczyniami wielorazowego użytku.

Parapetówka

Zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach, często decydujemy się na szwedzki stół, a każdy uczestnik zabawy siada gdzie tylko ma ochotę, gdyż nie ma wyznaczonych miejsc przy stole. Kiedy impreza jest „chodzona” tym bardziej przyda nam się jednorazowy obrus, a także cały zestaw  jednorazowych talerzy, sztućców, kubeczków i słomek. W tym przypadku dobrym wyborem może okazać się zestaw sztuców i talerzyków wykonany z otrębów pszennych, oraz kubeczki papierowe i słomki papierowe, z bambusa lub makaronu. Takie połączenie wprowadzi w wystrój naszego stołu pewną harmonię, zgodną z otaczającą nas przyrodą. Kolorystyka w barwach ziemi nada przyjęciu naturalny, lekko surowy charakter, co dodatkowo wprowadzi nastrój relaksu i odprężenia.

Udekorowanie stołu jednorazowymi dodatkami jest możliwe praktycznie w każdej sytuacji. Wystarczy odrobina kreatywności, aby zaskoczyć wszystkich zebranych i sprawić, że oszaleją na punkcie dekoracji naszego stołu. Co więcej możemy wybrać jednorazowe produkty, wykonane z w pełni biodegradowalnych materiałów, łącząc świetny wygląd i wygodę z ekologicznymi rozwiązaniami.